No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Predčasné parlamentné voľby 2023: Takto to vyzerá v našich regiónoch

GEMER/NOVOHRAD – Predčasné parlamentné voľby 2023 sa dnes začali o 7:00 hod. Svoje právo voliť môžete využiť do 22:00 hod.

V okrese Rimavská Sobota bolo otvorených 151 volebných okrskov a v okrese Revúca 66. Priamo v Rimavskej Sobote je dostupných 27 volebných okrskov a v Lučenci je na hlasovanie sprístupnených 26 okrskov.

Článok pokračuje pod reklamou


Priebeh volieb je pokojný a volebné komisie vyslovili aj slová spokojnosti k doterajšej účasti voličov.

Takto vyzerajú voľby v našich regiónoch:

DOPLNENÉ o 19:22: V Rimavskej Bani si rovnako pochvaľujú účasť voličov a pokojný priebeh. Zapísaných majú 387 oprávnených voličov a doposiaľ k volebným urnám pristúpilo viac ako 40 percent z nich.


V lučeneckom volebnom okrsku s číslom 11 je evidovaných 650 voličov, okrem toho členovia komisie išli počas dňa s prenosnou urnou navštíviť 31 voličov a na mestskom úrade odvolili aj viacerí občania s voličským preukazom. Predseda volebnej komisie skonštatoval, že účasť je veľmi dobrá a doposiaľ nezaevidovali žiadny incident ani nezrovnalosť.

Lučenecká volebná miestnosť s číslom 23 sa nachádza v Spojenej internátnej škole na ulici Karola Supa. "Účasť je dobrá, dúfam, že to tak bude až do konca. Máme evidovaných 855 voličov v okrsku," uviedla pre portál Rimava.sk predseníčka komisie.

Aj v Hrachove si členovia volebnej komisie s číslom 1 pochvaľovali záujem o voľby zo strany občanov. Zaevidovaných v okrsku majú 607 voličov.

Vo volebnom okrsku číslo 4 v Poltári je zaevidovaných 761 voličov. Predseda komisie považuje priebeh volieb za bezproblémový a s účasťou bol veľmi spokojný.

Volebný okrsok číslo 3 v Tisovci mal pre dnešný deň 765 evidovaných voličov. Členovia komisie skonštatovali, že účasť je vysoká.

V druhom hnúšťanskom okrsku si účasť na dnešných voľbách členovia komisie pochvaľovali. "Musím povedať, že účasť je vysoká. Evidovaných v okrsku máme 890 ľudí," prezradil predseda volebnej komisie.

Volebný okrsok na Dúžavskej ceste patrí v meste a okolí medzi problémovejšie, no predsedníčka komisie skonštatovala, že doposiaľ nezaevodovali žiadny incident, ani narušenie priebehu volieb. "Máme evidovaných 673 voličov, účasť je zatiaľ slušná, no v tomto okrsku chodia voliť väčšinou vo večerných hodinách," uviedla pre portál Rimava.sk.

V rimavskosobotskom 22 okrsku na Základnej škole Mihálya Tompu s VJM – Tompa Mihály Alapiskola majú evidovaných 1 065 oprávnených voličov. Rovnako priebeh volieb pokladajú za pokojný.

Vo volebnom okrsku číslo 24 v Spoločenskom dome v Rimavskej Sobote je zaevidovaných 981 voličov a účasť na voľbách zhodnotila predsedníčka komisie pozitívne.

V rimavskosobotskom volebnom okrsku číslo 1 v Centre voľného času Relax majú evidovaných 1 325 voličov, medzi nimi aj ľudí bez domova. Účasť v tomto okrsku až taká veľká nie je.

Obec Rakytník má zaevidovaných 211 voličov a účasť členovia komisie hodnotia zatiaľ ako veľmi vysokú. Priebeh volieb je bezproblémový.

Dobrá atmosféra vládne aj vo volebných komisiách v Ožďanoch a Číži.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross