No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Osvetlenie, zastávky a komunikácie pri Tescu by mesto malo predsa len prevziať

Žiadosť o prevzatie osvetlenia, autobusových zastávok, ciest a chodníkov pri obchodnom dome Tesco ide opäť pred poslancov mestského zastupiteľstva. Tí v januári nesúhlasili s tým, aby sa novovybudované stavebné objekty dostali do správy mesta, tým však došlo k porušeniu záväzkov, ktoré vyplývajú zo zmlúv medzi samosprávou a žiarskou spoločnosťou Ardis. Uvádza sa to v materiáloch predkladaných do najbližšieho zasadnutia mestského zastupiteľstva, ktoré bude v utorok, 23. apríla.

Ako sa v správe pre poslancov ďalej spomína, rekonštrukcia ciest, chodníky, verejné osvetlenie a autobusové čakárne sa robili na základe predchádzajúceho súhlasu mesta, v súlade s nájomnými zmluvami. Podľa nich a aj v zmysle kolaudačných rozhodnutí by mesto malo stavebné objekty prevziať. "Ide však iba o formálne odovzdanie  jednotlivých súčastí, ktoré sú vlastníctvom mesta priamo zo zákona," uvádza sa v materiáloch.

Celková hodnota majetku je vyčíslená na približne 85 tisíc eur. Ako odplatu za odovzdanie požaduje spoločnosť od mesta prostredníctvom technických služieb celoročné udržiavanie prístupovej komunikácie do obchodného centra v stanovenom rozsahu, po dobu piatich rokov.

Mestská rada odporúča mestskému zastupiteľstvu schváliť prevzatie inžinierskych stavieb do  majetku mesta podľa predloženého návrhu.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Osvetlenie, cestu ani zastávky pri Tescu mesto neprevezme
Osvetlenie, zastávky a komunikácie pri Tescu ponúkajú mestu za údržbu cesty a reklamu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross