No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prezidentské voľby v číslach. Takto sa volilo v okrese R. Sobota

Druhé kolo prezidentských volieb prilákalo k volebným urnám v okrese Rimavská Sobota takmer 17 tisíc voličov. Účasť v sobotňajších prezidentských voľbách tak v okrese dosiahla 26,77 percent. V okrese najviac hlasov získala víťazka volieb, Zuzana Čaputová, ktorú volilo viac ako 9 tisíc voličov. Neúspešný kandidát, Maroš Šefčovič získal v okrese Rimavská Sobota 7120 hlasov.

Zuzana Čaputová vyhrala aj v rámci mesta Rimavská Sobota, kde ju volilo viac ako 3 800 voličov. S takmer 3 tisíc hlasmi oslovil voličov Maroš Šefčovič. Ten získal ale prvenstvo v meste Hnúšťa, kde ho volilo presne 800 voličov, zatiaľ čo Zuzana Čaputová získala 727 hlasov. Rovnaké poradie bolo aj v meste Tisovec, kde neúspešný kandidát získal 513 hlasov a víťazka volieb 454 hlasov.

Víťazku prezidentských volieb volili aj v okrese Lučenec, Revúca či Veľký Krtíš, kde medzi kandidátmi bol rozdiel menej ako 600 hlasov v prospech Zuzany Čaputovej. Maroš Šefčovič spomedzi susedných okresov najviac oslovil voličov v okrese Poltár, kde mu hlas odovzdalo viac ako 3500 voličov, pričom Zuzana Čaputová získala takmer o tisíc hlasov menej.

Novozvolená prezidentka SR Zuzana Čaputová vystrieda po piatich rokoch na tomto poste Andreja Kisku. Jej inaugurácia je naplánovaná na 15. júna.

Zdroj: Rimava.sk, Štatistický úrad SR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross