No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prípravy na výstavbu detského ihriska Žihadielko začali, zmenili jeho miesto

Po takpovediac nervydrásajúcom internetovom boji o detské ihrisko Žihadielko sa Rimavská Sobota dočkala príprav na jeho výstavbu. V týchto dňoch je okrem ruchu v meste z asfaltovania ulíc aj ruch v Mestskej záhrade. Dôvodom sú aj prípravy na výstavbu ihriska Žihadielko od spoločnosti Lidl SR. A hoci ešte pred zverejnením výsledkov bolo známe umiestnenie detského ihriska, samospráva sa nakoniec rozhodla pre iné miesto. Nové moderné a bezpečné detské ihrisko v hodnote 87-tisíc eur by malo vyrásť oproti kolkárni v Mestskej záhrade.

Prvým miestom mala byť plocha neďaleko ohnísk v blízkosti bývalej mestskej pláže. Pre Rimava.sk to v marci uviedol riaditeľ TSM Tibor Barto. V nedávnych dňoch však začali výkopové práce oproti mestskej kolkárni. Ako potvrdil pre Rimava.sk riaditeľ Barto, práce súvisia s detským ihriskom Žihadielko. „Výstavba je však v kompetencii mesta,“ poznamenal. Redakcia sa tak obrátila na primátora mesta Jozefa Šimka. Na telefonáty ako aj na sms správu či ide o práce na výstavbu ihriska a ak áno, či je známy termín dokončenia nereagoval. Dôvodom zmeny umiestnenia mala byť podľa našich informácií väčšia bezpečnosť, ale aj vhodnejšie prostredie pre rodiny s deťmi.

V súťaži o detské ihrisko Žihadielko hlasovali obyvatelia z viac ako päť tisíc účtov. Na sociálnych sieťach ich k tomu motivovalo a podnecovalo viacero iniciátorov, prevažne mamičiek. „Chceme sa poďakovať každému kto dal aj iba jeden hlas, ale aj tým, čo pravidelne hlasovali a povzbudzovali k hlasovaniu aj svoje okolie,“ uviedla pre Rimava.sk po ukončení hlasovania Zuzana Gödriová, jedna z iniciátoriek. Rimavská Sobota nakoniec obsadila vo svojej kategórii druhé miesto s celkovým počtom odovzdaných hlasov 126 055, čo deklaruje aj gratulačný list od spoločnosti Lidl SR, ktorý obdržala samospráva.

V meste by však malo vyrásť aj dopravné ihrisko. Zafinancovať by ho mal štát, a to sumou 150 tis. eur (samospráva v R. Sobote mala na tento účel navrhnuté financie v rozpočte, no začiatkom roka poslanci rozhodli o ich prerozdelení, pozn, red.). O finančnej podpore na dopravné ihrisko rozhodla vláda SR na svojom výjazdovom rokovaní v Hnúšti.

Pozrite si ako sa stavia detské ihrisko Žihadielko

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross