No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Psí útulok v Rimavskej Sobote by mali postaviť pri Košickej ceste

21. januára 2020 |  | | |

Dlhoročná myšlienka výstavby psieho útulku v Rimavskej Sobote je znovu aktuálna. Zástupcovia Občianskeho združenia Šťastné labky Fiľakovo pre Rimava.sk potvrdili záujem o jeho výstavbu s tým, že podľa najnovších informácií má byť umiestnený pri Košickej ceste, pri odstavnom pruhu, neďaleko rieky a čerpacej stanice Shell.

"Po rokovaní s majiteľom pozemku je predbežný termín podpisu zmluvy stanovený na marec, nakoľko na pozemku prebiehajú drobné stavebné úpravy ktoré už sú v konaní," uviedla predsedníčka OZ Šťastné labky Fiľakovo Beáta Jagošová. Podľa jej slov otvorenie útulku plánujú v roku 2021. "Či to bude na jar, alebo koncom roka, záleží na tom, ako sa nám bude dariť a ako rýchlo budeme postupovať," doplnila Jagošová, podľa ktorej rozpočet zatiaľ presný nemajú. "Predpokladáme náklady vo výške niekoľko desiatok tisíc, nakoľko na pozemku bude aj budova a vnútorné priestory," dodala. Stavať tak chcú od základov, no k projektu pristupujú zodpovedne.

Článok pokračuje pod reklamou"Dotiahneme ho do konca." ubezpečila Jagošová, ktorá avizuje, že na výstavbu bude potrebná hlavne nemateriálna pomoc, nakoľko stále prevádzkujú útulok vo Fiľakove. "Bude fungovať do tej doby kým sa presťahujeme do nových priestorov," priblížila. Ako podotkla, s prosbou sa obracajú aj na ľudí a ich priaznivcov, milovníkov zvierat, ktorí by mohli pomôcť napríklad prostredníctvom darovania dvoch percent.

Výstavbou psieho útulku v Rimavskej Sobote sa vedenie mesta zaoberalo niekoľko rokov. Naposledy, v apríli 2018 kedy na jednom z mestských zastupiteľstiev podpísala predsedníčka OZ Šťastné labky Fiľakovo Beáta Jagošová s primátorom mesta Jozefom Šimkom zmluvu o spolupráci. A hoci to vyzeralo nádejne, nakoniec výstavba útulku išla do stratena. Medzitým sa však bližšie k výstavbe útulku priblížilo mesto Hnúšťa. Ako sme informovali na Rimava.sk, v Hnúšti by útulok chceli zriadiť v tomto roku 2020.

V súčasnosti odchytených psov umiestňujú pracovníci Mestskej polície na Technické služby mesta, kde boli klietky presťahované z bývalých priestorov na Hviezdoslavovej ulici. Podľa slov náčelníka mestskej polície Petra Berecza, boli presťahované to areálu TSM ešte v októbri. "Bolo tam spravených päť kotercov. Podľa možností psov odchytávame aj keď toho máme strašne veľa a jednoducho ich nemáme kam umiestniť. Máme plné koterce stále," priblížil pre Rimava.sk Berecz.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Beata Jagošová


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross