No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SEČ: Dokončili revitalizáciu, plánujú opravy obecných budov a výstavbu ďalších sociálnych bytov

6. decembra 2011 |  | |

V Rimavskej Seči v okrese Rimavská Sobota dokončili pozastavenú revitalizáciu verejných priestranstiev, na ktorú obec z nenávratného finančného príspevku získala viac ako 600 tis. eur. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla starostka obce Márta Stubendek, asfaltovanie ciest pred zdravotným strediskom firma dokončila minulý mesiac. Z financií podľa starostky celkovo opravili Hlavnú ulicu - Veľký a Malý rad. Okrem existujúcej verejnej zelene zrekonštruovali verejné osvetlenie či chodník v parku.

Revitalizácia centra obce bola pozastavená od februára. Ako v auguste pre Rimava.sk uviedli na ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, podpis dodatku oddialila neistota ohľadom plnenia podmienok poskytnutia pomoci zo strany prijímateľa. Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Rimavská Sobota konalo v trestnej veci prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Nebolo však vznesené obvinenie voči konkrétnej osobe a preto bol na jeseň dodatok k zmluve podpísaný.

„Nič sa nepotvrdilo, takže tým pádom sa pristúpilo k podpísaniu dodatku a výstavba sa dokončila,“ povedala starostka obce, podľa ktorej kolaudačné konanie ešte prebieha, dokončené by však malo byť v priebehu tohto mesiaca. Ako starostka Márta Stubendek ďalej uviedla, z vlastných zdrojov a úveru v obci zateplili škôlku za približne 42 tis. eur. „Za účelom úspory energie, budú tam zrejme menšie náklady na kúrenie,“ hovorí starostka a dodáva, že samospráva v závislosti od financií plánuje rekonštrukciu kultúrneho domu a obecného úradu, detského ihriska, ako aj ďalšiu výstavbu sociálnych nájomných bytov. Podľa Stubendek poslanci už všetky zámery nedávno schválili. Malo by ísť o 48 sociálnych bytov. Ako tvrdí starostka, žiadosť však zatiaľ nepodali. V obci s takmer dvetisíc obyvateľmi je zatiaľ postavených 44 bytov pre sociálne znevýhodnených občanov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
V Blhu rekonštruujú centrum, v Rim. Seči práce stoja kvôli pochybnostiam o samospráve
Veľký Blh a Rimavská Seč získali financie na úpravu verejných priestranstiev


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross