No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SEČ: Rekonštrukciu kultúrneho domu by mal preveriť hlavný kontrolór

kulturny dom Rimavská SečRekonštrukciu kultúrneho domu v Rimavskej Seči financovanú z úveru by mal preveriť hlavný kontrolór obce. Podnet dostane od niekoľkých poslancov obecného zastupiteľstva. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila poslankyňa obecného zastupiteľstva Mária Gálová (MOST - HÍD), ktorá ako tvrdí, z deväťčlenného zastupiteľstva patrí medzi menšinu poslancov. "Dohodli sme sa," povedala Gálová, ktorej sa nepáči, že starostka vyplatila firmám peniaze za rekonštrukciu kultúrneho domu skôr, ako bola oprava dokončená. Tá pritom podľa poslankyne nie je hotová ešte ani dnes. "Teraz začínajú maľovať a robiť parkety," podotkla Gálová a poukázala aj na duplicitnú opravu toaliet. "Vlani sme to dali urobiť za 11 tis. eur a teraz to prerobili znovu," povedala a dodala, že počas opráv videli, ako pracovníci rozbíjali novú stenu a obkladačky. Poslankyňu preto zaujíma, či urobili pri predošlej oprave chybu pracovníci, a kto tieto práce teraz zaplatí. "Či firma alebo zase my, dedina," dodala.

kulturny dom Rimavská Seč koncom minulého roka"Kultúrny dom ako taký, je už hotový," tvrdí starostka obce Márta Stubendek (SMK-MKP). Ako doplnila, pred Vianocami nemohli dokončiť maľovanie pre vlhkosť na stene a preto to teraz dorábajú. Zároveň starostka spomenula, že jednu zo stien neurobili podľa ich predstáv a preto ju kázala posunúť. Financie navyše podľa starostky obec platiť nebude. "Je to v réžii firmy," doplnila Stubendek, podľa ktorej je kultúrny dom už konečne na takej úrovni, ako by mal v dnešnej dobe byť. "Je to krásne, moderné a hlavne účelové," dodala starostka. Ako poznamenala, kultúrny dom veľakrát využívajú na školské recitačné súťaže alebo pre občianske združenie Romarin. Poslankyňa Gálová pritom vlani spomenula, že v kultúrnom dome sa koná málo podujatí a aj Občianske združenie, v ktorom sama pôsobí, dostane priestory výhodnejšie v iných obciach.

Rekonštrukcia hradená z úveru, ktorý minulý rok odsúhlasila väčšina poslancov obecného zastupiteľstva, podľa starostky stála menej ako 88 tis. eur. Okrem zateplenia budovy boli vymenené okná a dvere za plastové, v miestnostiach bol znížený kazetový strop, nanovo vystierkované steny a obnovené elektrické vedenia. Pribudla aj šatňa a čajová kuchynka.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross