No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Bažant Kinematograf odštartuje tanečným filmom

Letné kino na kolesách, Bažant Kinematograf, už dorazilo do Rimavskej Soboty. Svoju tohtoročnú projekciu rozloží už dnes večer, 27. augusta, na Hlavnom námestí. Prvý zo štvorice filmov poteší milovníkov tanca. Od 20:30 hod. sa môžete tešiť na tenečný flm Backstage. Tento rok každý film uvedie špeciálny spravodajský vstup so známou tvárou niekdajšej Československej televízie. Vstup je zdarma.

Film Backstage Andrey Sedláčkovej je súčasný príbeh o skupine mladých tanečníkov, ktorých životy zmení účasť v televíznej tanečnej súťaži. Film je plný výbornej hudby a kreatívnych tanečných čísel skupiny The Pastels od známeho choreografa Miňa Kereša.

Po ďalšie dni sa môžete tešiť na film ako Po strništi bos, Preziden Blaník a úspešný slovensko-ukrajinský film Čiara. Tie letné kino na kolesách odpremieta nasledovne:

28. 8. 2018 o 20.30 hod. PO STRNIŠTI BOS
Druhým titulom v ponuke Bažant Kinematografu 2018 je Po strništi bos, v ktorom režisér Jan Svěrák divákov i hrdinov svojho úspešného debutu Obecná škola (1991), vráti do čias Protektorátu Čechy a Morava, do obdobia raného detstva školáka Eda.

29. 8. 2018 o 20.30 hod. PREZIDENT BLANÍK
Do filmovej kolekcie 16. kinosezóny patrí absurdná groteska Mareka Najbrta Prezident Blaník. Odohráva sa na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky a vystupuje v nej celý rad reálnych osobností českého politického a spoločenského života.

30. 8. 2018 o 20.30 hod. ČIARA
Posledným titulom v Rimavskej Sobote bude úspešný slovensko-ukrajinský film Čiara režiséra Petra Bebjaka. Film sa stal najúspešnejším slovenským titulom uplynulého roka, odniesol si cenu za réžiu z festivalu v Karlových Varoch, získal najviac cien Slovenskej filmovej a televíznej akadémie Slnko v sieti, vrátane tej za najlepší film, a mal rekordný úspech aj v našich kinách. Hlavnú úlohu v tejto pašeráckej a rodinnej dráme z pohraničia vynikajúcu stvárnil Tomáš Maštalír, ktorý za postavu Adama Krajňáka, hlavy rodiny i pašeráckeho gangu, tiež získal národnú filmovú cenu Slnko v sieti za najlepší mužský herecký výkon.

Každý tohtoročný filmový večer uvedie špeciálny spravodajský vstup so známou tvárou niekdajšej Československej televízie, s televíznou a rozhlasovou hlásateľkou Andreou Bugošovou.

Bažant Kinematograf za doterajších 15 rokov premietol vyše 80 celovečerných a viac ako 50 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov a jeho projekcie navštívilo doteraz vyše 700 000 divákov v 60-tich rôznych mestách. Program 16. letnej filmovej sezóny prináša ďalších päť zaujímavých a úspešných slovenských a českých filmov, ktoré sa predstavia divákom vo všetkých kútoch Slovenska.

Generálnym partnerom projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant, partnermi podujatia v roku 2018 sú Telekom a Czech Tourism, mediálnym partnerom je Rádio FM. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross