No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Čo bude s R2-kou? To sa dozviete na verejnej diskusii s odborníkmi už dnes

Povedie vôbec rýchlostná cesta R2 cez náš región? Ak áno, kedy a v akom profile? Prečo ju odbor Ministerstva financií SR, Hodnota za peniaze, označil ako nerentabilnú a nevýhodnú? Zaujímajú Vás odpovede na tieto otázky? Tak potom by ste nemali vynechať verejnú diskusiu o dostavbe rýchlostnej cesty R2 v našom regióne, ktorú organizuje Občianske združenie Naša Sobota. Na Vaše otázky odpovedia vo štvrtok, 14. septembra od 18:00 hod. v Divadelnej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote tí z najpovolanejších. Vstup je voľný.

Prvým hosťom bude Ladislav Dudáš. „Je podpredsedom a investičným riaditeľom Národnej diaľničnej spoločnosti. To je človek, ktorý vie kedy, kde a aké úseky sa budú stavať. V ako profile i časovom horizonte,“ uviedol pre Rimava.sk jeden z členov OZ Naša Sobota, Radovan Ceglédy. Druhým pozvaným podľa jeho slov je Pavol Greksa, ktorý je starostom obce Mýtna ako aj vedúcim pracovnej skupiny rýchlostnej cesty R2. Ako Ceglédy priblížil, je to taktiež človek, ktorý do tejto problematiky má čo povedať. „Títo hostia budú odpovedať na otázky ľudí, čo sa týka R2, teda kedy a kde sa bude stavať, v akom profile a tak ďalej. Teda všetky otázky ľudí, ktoré v súčasnosti vychádzajú z médií väčšinou ako polopravdy, môžu byť nimi zodpovedané,“ poznamenal Ceglédy, ktorý v mene OZ Naša Sobota pozýva všetkých, aby prišli na verejnú diskusiu o R2-ke.

Nedávnu búrlivú diskusiu ako aj reakcie v podobe verejných protestov ohľadom rýchlostnej cesty R2 v Rimavskej Sobote a pri Rožňave spustilo vyjadrenie odboru Ministerstva financií SR, Hodnota za peniaze, ktorý výstavbu R2 cez náš región označil ako nerentabilnú a nevýhodnú. Podľa Ceglédyho by sa však na cesty nemalo pozerať, či sú ziskové, ale mali by sa stavať tam, kde sú potrebné.

„A táto cesta tu potrebná je. Rovnako aj tu ľudia platia dane ako ľudia v Bratislave alebo na Považí, teda všade tam, kde sú už cesty vybudované. Taktiež chceme mať z tých daní určitý komfort, ktorý by nám dane mali zabezpečiť a táto cesta je jedna z priorít tohto regiónu,“ zakončil člen OZ Naša Sobota, Radovan Ceglédy.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross