No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Na chirurgii mali počas poľadovice rušno, ošetrili desiatky úrazov

10. januára 2020 |  | 

V rimavskosobotskej nemocnici v priebehu včerajšieho dňa ošetrili takmer 60 pacientov, pričom prevažne išlo o úrazy dolných a horných končatín. Ako ďalej Rimava.sk informovala Jana Fedáková zo spoločnosti Svet zdravia, pod ktorú spadá aj nemocnica v Rimavskej Sobote, sedem pacientov bolo hospitalizovaných. "Ich zranenia si vyžadovali operáciu,“ priblížila.

Poľadovica vznikla v noci zo stredy na štvrtok, 9. januára. Ľudia idúci do práce boli nemilo prekvapení ľadovou pokrývkou ciest, ale hlavne dlhšiu dobu chodníkov na sídliskách aj centre Rimavskej Soboty. Situácia na cestách bola aj napriek poľadovici bez väčších následkov. Aj dnes pre Rimava.sk dopravná polícia potvrdila, že došlo ku pošmyknutiu kamióna pred Motorestom Cieľ a ešte jednej škodovej udalosti. "Tieto udalosti nám boli hlásené," povedal riaditeľ ODI Rimavská Sobota Igor Jároši, podľa ktorého ľudia chodili radšej po cestách, aby toľko nepadali.

Článok pokračuje pod reklamouV meste a na sídliskách chodníky začali pracovníci Technických služieb mesta posýpať z rána, v priebehu dňa prešli okrem ciest aj chodníky. Soľ a kamienky sypali multikárou a aj ručne, lopatami. Najhoršie na tom boli vedľajšie cesty a chodníky. Problémy však hlásili aj z okolitých obcí a miest v Hnúšti či Kokave nad Rimavicou. Cesta do práce či do školy mala trvať 2 až 3-krát dlhšie ako obvykle. K pádom dochádzalo aj napriek tomu, že si dávali pozor.

Výstraha pred poľadovicou bola vyhlásená aj naďalej. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu má trvať najnovšie až do soboty poludnia.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross