No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Opravu Zimného štadiónu odhadujú na viac ako 250 tisíc eur

Opravu zimného štadiónu v Rimavskej Sobote, ktorého strecha začala zatekať začiatkom roka a zatvorili ho, by podľa odhadov mohla stáť viac ako 250 tisíc eur. Ako ďalej na rokovaní Mestského zastupiteľstva informoval poslanec Erik Klaubert, ktorý je zároveň projektantom, ide o lacnejšiu variantu, kde by mala byť vymenená celá krytina s najviac poškodenou drevenou konštrukciou. Ide pritom o oficiálnu rozpočtovú cenu pred súťažou. „Je to jednoduchá strecha, ktorá pozostáva z drevených panelov,“ povedal Klaubert, podľa ktorého by z približne 240 týchto panelov bolo potrebné vymeniť zhruba 30 z nich. Oprava by sa mala týkať približne štvrtiny celkovej plochy strechy, takmer 3800 metrov štvorcových.
V prípade výmeny celej drevenej konštrukcie a zakrytia plechom náklady odhadol na 375 tisíc eur s DPH, reálna cena môže byť podľa Klauberta však po verejnom obstarávaní iná. „Je to na diskusii, do ktorého spôsobu opravy sa pôjde,“ povedal Klaubert, ktorého vypracovaním správy pred vypísaním výberového konania na verejnú obchodnú súťaž poveril primátor mesta Jozef Šimko. Poslanec Klaubert zároveň dodal, že v strešnej konštrukcii boli pripravené panely na odvetranie, ktoré neboli sfunkčnené. „Vlhkosť pod strechou sa zachytáva v strešných paneloch a preto tie panely vyzerajú, ako vyzerajú. Sú napadnuté a vlhkosťou splesnené a sčernené,“ dodal. Podľa primátora Šimka samospráva by mala opravy financovať z úspor, ktoré majú vo výške približne 700 tisíc eur. Ako pred rokom uviedol, do roku 2005 až 2006 mesto investovalo do zimného štadióna 78 mil. vtedajších slovenských korún. Podľa poslanca Štefana Baláža je hanbou, že aj po dvadsiatich rokoch je v takom zlom stave. Ako už pred rokom Baláž avizoval, zimný štadión je potrebné dokončiť, nielen kvôli hokejistom, ale aj celkovo pre mládež v meste.

Dôvodom uzatvorenia zimného hokejového stánku bola zatekajúca strecha z 90-tych rokov, kvapky vody vo februári pretekali zo zasneženej strechy na ľadovú plochu, lavičky aj striedačky. Podľa riaditeľa Technických služieb mesta Tibora Barta tam doslova pršalo.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Zimný štadión je v havarijnom stave, museli ho zatvoriť
Zimný štadión je hanbou a futbal krváca. Aj to odznelo na zastupiteľstve
Zimný štadión fungoval pred koncom sezóny dva dni v obmedzenom režime
Zimný štadión naďalej bez kolaudačného rozhodnutia
Golonku na zimnom štadióne privítali premrznuté deti skandovaním, niektoré rodičia nepustili


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross