No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Poslanci by sa mali zísť opätovne cez prázdniny, zatiaľ nie je jasné, kedy

ilustračné fotoZmena v poslaneckom zbore a jesenné komunálne voľby, to sú dôvody, pre ktoré sa má počas prázdnin zísť rimavskosobotské mestské zastupiteľstvo. Po tom, ako bol poslanec Peter Bartakovič uznaný vinným za pokus o machinácie pri verejnom obstarávaní, by mal jeho mandát zaniknúť a do mestského parlamentu tak nastupuje náhradník. Kedy sa tak stane, zatiaľ nie je známe. Ako pre Rimava.sk povedal viceprimátor Ladislav Rigó, zatiaľ nemá písomné oznámenie od poslanca o jeho odsúdení. „Musíme počkať na pána Bartakoviča,“ povedal Rigó a dodal, že zánik mandátu by mal podľa zákona oznámiť bezodkladne. Mestské zastupiteľstvo potom zvolajú do 15 dní, pripomenul Rigó, ktorý aktuálne zastupuje primátora. Ten má dovolenku.

Ako viceprimátor uviedol, na rokovaní poslancov by mal zložiť sľub náhradník. Podľa počtu získaných hlasov nasleduje vo volebnom obvode číslo dva Pavel Brndiar, niekdajší primátor aj mestský poslanec. Ako pre Rimava.sk uviedol, zatiaľ ho z mestského úradu v tejto veci nikto nekontaktoval, ak sa tak stane, do mestského zastupiteľstva plánuje nastúpiť.

Podľa slov viceprimátora sa má zastupiteľstvo okrem výmeny poslancov zaoberať aj materiálmi, ktoré sa týkajú jesenných komunálnych volieb. Ide o návrh na utvorenie volebných obvodov, určenie počtu poslancov a rozsahu výkonu funkcie primátora. Tieto body boli na programe posledného zasadnutia, poslanci sa k nim ale nedostali, rokovanie sa skončilo predčasne. Rigó však spomenul, že by ich mali prejednať kvôli zákonom stanoveným lehotám.

Poslanci sa naposledy stretli 2. júla, v minimálnom počte, aby mohlo byť zastupiteľstvo uznášania schopné, chýbali hlavne poslanci z klubu SMER-SD. Mestský parlament mal na stole návrh na schválenie rozpočtu, ten napokon poslanci neodsúhlasili. Rokovanie bolo predčasne ukončené. Na programe mali byť ešte správy hlavného kontrolóra o výstavbe bazéna, infraštruktúry IBV Sobôtka, o vývoze smetí a výbere parkovného.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross