No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Pre investorov v okrese odklepli štátnu podporu, vo výhľade sú aj ďalšie pracovné miesta

cestaPre investorov, ktorí plánujú rozšíriť svoju výrobu v okrese Rimavská Sobota, odsúhlasila vláda na základe zákona o investičnej pomoci menej rozvinutým okresom, štátnu podporu. Podľa informácií ministerstva hospodárstva, spoločne plánujú vytvoriť minimálne 40 nových pracovných miest a preinvestovať viac ako 2,5 mil. eur.

Informácie o investoroch a schválení ich podpory pre Rimava.sk potvrdil aj primátor mesta Hnúšťa a zároveň poslanec NR SR Michal Bagačka, ktorý bol predkladateľom návrhu o investičnej pomoci menej rozvinutým okresom. „Sme radi, a dúfam to navnadí aj ostatných,“ povedal Bagačka, podľa ktorého intenzívne pracujú aj na príchode ďalšej spoločnosti, ktorá prejavila záujem. „Je to investícia, ktorá by mohla prísť v prípade úspechu a v rámci priemyselného parku by mohlo byť vytvorených ďalších takmer sto pracovných miest,“ povedal Michal Bagačka, ktorý však o investorovi zatiaľ bližšie informácie neposkytol.

Podľa posledných štatistických ukazovateľov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny miera evidovanej nezamestnanosti v okrese ku koncu novembra minulého roka dosiahla 24,77 percenta. O prácu sa tak uchádza približne 10 tisíc obyvateľov.
Ako už Rimava.sk v polovici decembra informovala, prvý investor, spoločnosť Hyca, požiadal štát o poskytnutie pomoci vo výške 660 tisíc eur. Spoločnosť plánuje v Hnúšti vyrábať návesy na nákladné autá a zamestnať približne 20 ľudí. Podľa informácií riaditeľa spoločnosti Hyca Pavla Cagáňa v závode plánujú ročne vyrobiť 125 kusov návesov. Dosiahnutie plnej výrobnej kapacity je naplánované na rok 2018. Spoločnosť pri žiadaní o podporu ešte nemala vybratý konkrétny areál. Riaditeľ spoločnosti dnes prisľúbil, že sa nám bližšie vyjadrí emailom. Jednou z alternatív bola podľa našich informácií aj bývalá budova pekární neďaleko technických služieb mesta Hnúšťa.

Druhou spoločnosťou, ktorá žiada na rozšírenie výrobnej kapacity a vytvorenie nových pracovných miest investičnú pomoc približne 660 tis. eur vo forme dotácie na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok je Versaco. Investor vyrábajúci puklice sa z Rimavskej Soboty do Hnúšte presťahoval kvôli rozšíreniu výroby a v areáli priemyselného parku odkúpil priestory. Ako vyplýva zo zverejneného návrhu ministerstva hospodárstva, ktorý včera na svojej schôdzi schválil vládny kabinet, spoločnosť žiada aj úľavy na dani z príjmu. Realizácia ich investičného zámeru v nominálnej výške 1,2 mil. eur je rozložená na obdobie rokov 2016 – 2017. V priamej súvislosti s investičným zámerom bude vytvorených 20 nových pracovných miest do konca roku 2018. „Cieľom investičného zámeru je vybudovanie nového podniku priemyselnej výroby s technologickým a personálnym zázemím so špecializovanou výrobou v okrese Rimavská Sobota a zvýšenie počtu kvalifikovaného a vyškoleného personálu pre potreby zvýšenia produktivity práce v spoločnosti,“ uvádza sa ďalej v návrhu.

Podľa posledných štatistických ukazovateľov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny miera evidovanej nezamestnanosti v okrese ku koncu novembra minulého roka dosiahla 24,77 percenta. O prácu sa tak uchádza približne 10 tisíc obyvateľov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Do okresu Rimavská Sobota mieri investor, žiada štát o podporu
Nový investor sa má usídliť v Hnúšti. O podporu štátu žiadajú dve spoločnosti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross