No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Prioritné úseky výstavby R2 majú určiť samosprávy

R2Prioritné úseky výstavby rýchlostnej cesty R2, ktorá má viesť južným Slovenskom a teda aj Gemerom či Novohradom majú určiť samosprávy. Vyplynulo to z tohtotýždňového stretnutia zástupcov samospráv so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR Viktorom Stromčekom v Košiciach, ktoré inicioval predseda regionálneho Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu Peter Mináč. Ako pre Rimava.sk ďalej Mináč uviedol, je rád, že tento zámer dostal zelenú. "Konečne sme sa dozvedeli, ako to bude pokračovať. Ministerstvo dopravy prvýkrát prinieslo takúto konkrétnu postupnosť," povedal Mináč, podľa ktorého išlo o apolitické stretnutie všetkých primátorov po trase Lučenec - Košice, po ktorom majú veľmi sľubný argument k výstavbe R2 aj pre ďalšie vlády.

Rokovania sa zúčastnil aj viceprimátor Rimavskej Soboty Ladislav Rigó. Ako priblížil, s prioritou ministerstva začať výstavbu viac ako 22 kilometrového úseku Kriváň - Lovinobaňa so začatím výstavby v roku 2017 sa stotožňuje. "Treba čím najbližšie pritiahnuť výstavbu R2 smerom k Rimavskej Sobote," zdôraznil Rigó a dodal, že druhou prioritou ministerstva je výstavba úseku Rožňava - Slavošovce - Turňa nad Bodvou so začatím výstavby v roku 2018, ktorého súčasťou je tunel pod Soroškou.

Rýchlostná cesta R2Podľa ministerstva treba južným ťahom dobudovať približne 150 kilometrov ciest, úseky v regióne Rimavskej Soboty by sa mali začať stavať až v roku 2022 a 2023. Ako Rigó podotkol, o jednotlivých úsekoch sa preto ešte bude diskutovať na stretnutí koncom júna v Lučenci. "Štátny tajomník celkom demokratickým spôsobom povedal, že je veľká pravdepodobnosť, že budú akceptovať priority, ktoré ešte určia aj jednotliví starostovia a primátori na tomto pracovnom stretnutí," dodal Rigó, ktorý by bol najradšej, keby sa pokračovalo s výstavbou R2 od Oždian, okolo Rimavskej Soboty, cez Bátku až po obec Figa.

Obavy obyvateľov o oddialenie výstavby R2 vyvolali medializované informácie Národnej diaľničnej spoločnosti. Ministerstvo dopravy však informácie po niekoľkých dňoch dementovalo a predpokladané dátumy výstavby rýchlostnej komunikácie R2 boli vrátené do pôvodných termínov. Medzičasom sa však začalo v regióne so spisovaním petícií ako aj protestmi priamo na štátnej ceste vedúcej regiónom.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross