No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: V meste získal najviac hlasov Andrej Kiska

17. marca 2014 |  | | |

prezidentske volbyV sobotňajšom prvom kole prezidentských volieb prišlo k volebným urnám v Rimavskej Sobote viac ako 6 600 obyvateľov, volebná účasť tak dosiahla 35, 24 percent. Najviac hlasov tu pritom získal prezidentský kandidát Andrej Kiska, do druhého kola ho z Rimavskej Soboty poslalo 1 562 voličov. Ďalším v poradí bol Robert Fico, ktorého volilo 1 391 obyvateľov. Nasledoval Radoslav Procházka (887) a Gyula Bárdos (845 hlasov).

Rimavskosoboťania však mohli na kandidátnej listine označiť aj svojho primátora Jozefa Šimka, svoj hlas mu odovzdalo 776 obyvateľov. Tentokrát ho tak podporila menšia časť voličov ako v nedávnych voľbách do krajského zastupiteľstva. Vtedy získal Šimko priamo v meste 1 466 hlasov. Pred necelými štyrmi rokmi sa stal primátorom vďaka 1 715 voličom.

Zatiaľ čo v okresnom meste skončil na prvom mieste Kiska, v rámci celého Rimavskosobotského okresu bodoval najviac Gyula Bárdos so ziskom 5 183 hlasov. Výrazná väčšina voličov ho podporila najmä v obciach na juhu okresu, medzi nimi napríklad Abovce, Bátka, Hajnáčka, Rimavská Seč, Tachty, Lenartovce či Chanava ale aj Kráľ, Nová Bašta, Blhovce alebo Husiná.

Ďalším v poradí bol Robert Fico, ktorý si v okrese pripísal 5 094 hlasov, prevažne zo severných obcí. Jednoznačné víťazstvo zaznamenal v Hnúšti, Tisovci, Klenovci aj v Rimavskom Brezove.

Tretím v rámci okresu skončil Andrej Kiska (3 815 hlasov), za ním Procházka. Jozefa Šimka volilo celkovo 1 924 obyvateľov okresu, vyhral v obci Sútor (tu získal 287 hlasov z celkového počtu 305 hlasov), ale aj v obci Cakov, Martinová či Pavlovce.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Volebné miestnosti sa zatvorili, skončili sa štvrté priame voľby prezidenta
VOĽBY: V Rimavskosobotskom obvode dostal najviac hlasov Fico
VOĽBY: Začali sa štvrté priame voľby prezidenta


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross