No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Začína sezóna plážových volejbalov, prvý bude na Kurinci

Počas prvého letného víkendu, v sobotu 24. apríla, bude na Kurinci plážový volejbal - Beach volley cup. Stretnú sa tu profesionáli aj rekreační nadšenci už po 10-ty krát. Ako pre Rimava.sk uviedol Tibor Bódy, jeden z organizátorov turnaja, po uzavretí prihlasovania majú zaregistrovaných 19 družstiev s takmer 70 účastníkmi. Trojčlenné družstvá s jednou volejbalistkou by podľa Bódyho mali začať hrať krátko už po ôsmej hodine. Aj tento rok sa prihlásilo viac tímov medzi rekreačných hráčov, až 15. „Tam musíme ich počet každý rok obmedzovať kvôli tomu, aby sme to stíhali,“ priblížil Bódy, ktorý zároveň pozýva divákov a priaznivcov volejbalu na plážové ihriská na Kurinci, kde by v priebehu celého dňa mali byť zaujímavé zápasy. „Úroveň by mala byť vysoká, prídu aj hráči z extraligy a bývalí reprezentanti Slovenska v plážovom volejbale,“ zdôraznil Bódy a dodal, že postarané bude aj o deti s občerstvením, trampolínou či malými bazénmi.

Za uplynulé štyri roky si svojich priaznivcov získal aj amatérsky volejbalový turnaj v obci Orávka v okrese Rimavská Sobota. Tento rok je naplánovaný na sobotu, 8. júla, od 8:00 hod. Počet tímov je obmedzený na osem. Na regulárnosť zápasov by podľa starostu obce Jána Lichanca mal dohliadať Ján Račko. „Zatiaľ máme nahlásených šesť družstiev, domáce a aj z okolia,“ povedal Lichanec a dodal, že jedno družstvo má prísť až z Košíc. Súčasťou má byť aj koncert kapely Before the Zero day.

Počas leta v auguste sa minulý rok konali Majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale ženských dvojíc. Podľa organizátora profesionálneho volejbalového turnaja Štefana Baláža, by termín mal byť 5. a 6. augusta. Ako však dodal, je ešte otázne, či súťaž bude. „Tento týždeň by sa malo rozhodnúť,“ dodal Baláž.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross