No active "ca-sidebar-197687" sidebar

REFERENDUM: Zasadala obvodná komisia, prípravy pokračujú školeniami

ilustračné fotoPrípravy na februárové referendum pokračujú, starostovia absolvovali školenia, v najbližších dňoch sa ich zúčastnia predsedovia aj podpredsedovia okrskových komisií. Uplynulý týždeň zasadala aj tunajšia obvodná komisia pre referendum. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol vedúci odboru všeobecnej vnútornej správy na Okresnom úrade v Rimavskej Sobote Zoltán Pósa, obvodná komisia je šesťčlenná, jej predsedom je Ján Caban (delegovaný stranou SMER-SD), podpredsedom Tibor Palčo (Most-Híd).

Úlohou obvodnej komisie je podľa zákona dozerať na dodržiavanie právnych predpisov pri príprave a vykonaní referenda, rozhodovať o sťažnostiach na postup okrskových komisií a dozerať  na zisťovanie výsledkov hlasovania v okrskoch. Obvodná komisia zisťuje výsledky hlasovania a zápisnicu o ňom odovzdáva ústrednej komisii.

Referendum sa bude konať v sobotu 7. februára od 7:00 do 22:00, uskutoční sa na základe petície Aliancie za rodinu. Právo hlasovať v referende má každý občan Slovenskej republiky, ktorý najneskôr v deň konania referenda dovŕšil 18 rokov veku. Podľa slov Zoltána Pósu v okrese Rimavská Sobota môže hlasovať približne 64 500 občanov, v okrese Revúca zhruba 31 600 ľudí.

V referende sa dá hlasovať aj mimo miesta trvalého bydliska, potrebný je však hlasovací preukaz. Požiadať oň možno v mieste svojho trvalého pobytu, najneskôr do 5. februára v úradných hodinách obce.

Tí, čo sa zúčastnia referenda, budú môcť odpovedať na tri otázky:
1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?
2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?
3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Zdroj: Rimava.sk/SITA


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross