No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Na Kurinci sa v nových bazénoch kúpali prví ľudia, do ukončenia kolaudácie vodu vypustia

novy-bazen-kurinecNa Kurinci pri Rimavskej Sobote sa v nových bazénoch prvýkrát kúpali občania, vyzval ich k tomu primátor mesta Jozef Šimko po sobotňajšom slávnostnom ukončení výstavby spojenej s kultúrnym programom. Medzi prvými skočil do vody primátor, potom zástupca hlavného dodávateľa stavebných prác Elemér Ádam a riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto. Ako pre Rimava.sk Jozef Šimko uviedol, kúpanie v sobotu bolo zadarmo, no kým nebudú mať všetky povolenia a skolaudované bazény, vodu z nich vypustia a uzavrú. "Otvorený bude len 25-metrový bazén s pitnou vodou," doplnil Šimko, podľa ktorého ich v priebehu najbližších dní čaká tretia kolaudácia a následne sa k stavbe ešte musí vyjadriť Krajský stavebný úrad a hygienici. Nové bazény by tak podľa Šimka mohli byť pre verejnosť prístupné do dvoch týždňov.

"Ukončili sme prvú etapu výstavby dvoch bazénov," povedal Šimko a dodal, že budú pokračovať ďalej podľa pôvodnej projektovej dokumentácie – dokončenie výstavby detského bazéna, dopadového bazéna pre tobogán či oddychového bazéna. Ako Šimko spomenul, takmer dva roky trvajúca výstavba samotných bazénov si vyžiadala plánovaných 350 tis. eur, ktorú odsúhlasili poslanci mestského zastupiteľstva. Suma sa ale podľa neho navýši o ďalších 80-90 tis. eur, hradiť ich plánuje zo zisku kúpaliska a nie z rozpočtu mesta.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=Y5Qzl7WKNyk" width="600" height="388"]

Ako primátor v príhovore spomenul, oplotenie areálu s bazénmi aj časti jazera vyvolalo viacero pripomienok občanov. Po dohode s rybármi a doporučení členov mestskej rady tak oplotia len časť brehu jazera, približne 150 metrov, uzavreté bude od 15. júna do 31. augusta. Podľa primátora budú k bufetom môcť občania vôjsť aj bezplatne, označia ich čiernou páskou a nebudú mať prístup k bazénom. Podľa primátora sa za vstup do areálu budú platiť tri eurá pre všetkých, pre Slovákov, pre Maďarov, pre Rómov. "Takže ak niekto šíri poplašné správy, že pre Rómov dávame za 50 centov, páni je to lož. Bol by som veľmi rád, aby s tým už konečne niektorí moji politickí protivníci prestali," povedal Šimko a dodal, že deti a dôchodcovia budú platiť polovičné vstupné. Deti do šesť rokov budú mať vstup zdarma. Ukončenia prác sa zúčastnil aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba.

Približne pred mesiacom primátor zorganizoval pre poslancov mestského zastupiteľstva kontrolný deň, samotnú výstavbu preveroval aj hlavný kontrolór mesta Ladislav Šťavina. Ako pre Rimava.sk uviedol, požiadali ho o to poslanci ako aj neskôr samotný primátor. Podľa jeho slov kontrolu robil poctivo a výstavba má podľa neho približne 20 nedostatkov a nesúlad s projektom. Hlavný kontrolór zároveň podotkol, že výsledok jeho kontroly vyvolal veľkú nevôľu a napätie na mestskom úrade a od tej chvíle bolo vedúcim zamestnancom odporúčané, aby sa s ním nestýkali. "Výsledky kontroly predložím na rokovanie mestského zastupiteľstva," avizuje Šťavina. Primátor Jozef Šimko pre Rimava.sk postoj kontrolóra nekomentoval. "Nechajte už tak, bludy robia chlapci SMERáci," uzavrel.

[nggallery id=1440]

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross