No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavská Sobota už má parkovacie automaty, prevádzkovať ich začnú v októbri

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hoci boli parkovacie automaty mestským zastupiteľstvom schválené koncom júna, nainštalované boli v centre mesta až dnes (21. septembra). V troch zónach v meste si za parkovanie zaplatíte od 1. októbra.

Parkovacie automaty neboli spustené kvôli chýbajúcemu dopravnému značeniu. "Nainštalované bude v priebehu budúceho týždňa, takže teoreticky by sme mohli platené parkovanie spustiť prvý októbrový deň," uviedla pre portál Rimava.sk Eva Muráriková z Odboru rozvoja mesta a zároveň dodala, že niektorí vodiči si lístky zatiaľ zakúpili zbytočne.


K TÉME: Parkovacie automaty nainštalujú už o niekoľko dní


Článok pokračuje pod reklamou


Dva parkovacie automaty budú na Hlavnom námestí, jeden na parkovisku na Jánošíkovej ulici a jeden na parkovisku na Ul. K. Mikszátha. Plánované dva automaty, ktoré mali byť na Kurinci budú až ďalší rok. Ceny parkovania budú závisieť od zóny, v ktorej zaparkujete. Na Hlavnom námestí to bude euro na hodinu, v ostatných uliciach 50 centov.

Zakúpenie lístka pomocou SMS a mobilnej aplikácie možné nebude. Ostala teda možnosť zaplatiť parkovné pomocou automatu v hotovosti, platobnou kartou alebo zakúpením parkovacej karty v sídle prevádzkovateľa.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross