No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ružová osada je zrekonštruovaná, pre vodičov stále platí 50-tka

ruzova-osadaV úseku častých dopravných nehôd medzi Rimavskosobotským a Lučeneckým okresom už vodiči využívajú novú časť cesty viac ako mesiac. Rýchlosť v približne dvojkilometrovom úseku je stále znížená na 50 km/h. O ukončení prác v uplynulých dňoch Rimava.sk informovala Mária Halašková z odboru komunikácie spoločnosti Skanska, ktorá je realizátorom prác. Ako ďalej spomenula, nebezpečný úsek cesty I. triedy podstúpil komplexnú rekonštrukciu, počas ktorej bolo zmenené nevyhovujúce výškové a smerové vedenie cesty. „Na mieste prestavby pribudlo veľa nových moderných prvkov," uviedla Halašková, podľa ktorej v túto chvíľu ešte stále platí rýchlostné obmedzenie 50km/h, ktoré bude odstránené po prebratí uvedenej cesty investorom SSC.

Projekt na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti premávky v hodnote približne 5,6 mil. eur je financovaný z peňazí Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Doprava a štátneho rozpočtu.
„Novovybudovaná cesta má bezpečnejšie zväčšené polomery smerových a výškových oblúkov, na rekonštruovanom úseku pribudla nová križovatka, dva nové mosty cez miestne potoky a nové vjazdy do priľahlých obytných zón. Cestujúcim budú slúžiť dve novopostavené autobusové zastávky, chodníky popri hlavnej ceste a prechody pre chodcov s osvetlením. Pribudli nové bezpečné zvodidlá, ako aj dopravné značenie a vodiace zariadenia. Rekonštrukcia zahŕňala aj vybudovanie novej cestnej kanalizácie a troch nových staníc odvádzačov ropných látok,“ zhodnotil stavbu Anton Hečko, stavbyvedúci spoločnosti Skanska.

Zákrutu v smere od oždianskeho obchvatu R2, ktorá nezodpovedá potrebám cesty I. triedy, začali rekonštruovať pred viac ako rokom. Premávka bola v priebehu výstavby presmerovaná na dve nové obchádzkové komunikácie. Po ukončení stavby majú byť obchádzky zrekultivované. Práce mali byť pôvodne hotové koncom minulého roka. Podľa SSC sa počas rekonštrukcie vyskytli práce navyše a navýšili rozpočet o približne 513 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Z R. Soboty do Lučenca už po novej ceste v Ružovej osade
V Ružovej osade už kladú asfaltový koberec
FOTO: Na rekonštrukciu zákruty v Ružovej osade majú ešte päť mesiacov
Rekonštrukcia Ružovej osady sa predĺži a bude drahšia. O poškodených vozidlách na výtlkoch nevedia
V Ružovej osade začali s búraním, vysťahovanie museli riešiť exekúciou
FOTO: V Ružovej osade pripravujú obchádzku. Súčasťou rekonštrukcie bude aj asanácia domu
Nehodový úsek Ružová osada opraví firma Skanska
Nehodový úsek pri Ružovej osade chce rekonštruovať deväť firiem
VIDEO: Nehodové úseky pri Fige a Ružovej osade si vyžiadali dve vážne nehody a ľudský život
Nehodový úsek pri Fige si vyžiadal život vodiča. Ďalšia dopravná nehoda v Ružovej osade s vážnym zranením
VIDEO: Slovenská kobra už aj pri R. Sobote, vodič Audi prekročil rýchlosť trojnásobne
DOPLNENÉ: Pri Ružovej osade havarovala vojenská tatrovka


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross