No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HOSTICE: Zhorenú strechu bytovky by mali opraviť

Zhorenú sociálnu bytovku v Hosticiach by mali opraviť. Približne dva týždne po požiari sa situácia ohľadom nájomníkov, ktorí prišli o strechu nad hlavou, stabilizovala. Dočasné ubytovanie našli ešte v ten deň u svojich príbuzných, jedna rodina aj naďalej využíva bývalú hasičskú zbrojnicu. „Je tam elektrina, je to ako dvojizbový byt," povedal pre Rimava.sk starosta obce František Rácz. Ako ďalej spomenul, bytovku plánujú opraviť a postaviť na ňu novú strechu. Kedy to bude, zatiaľ uviesť nevedel. „Uvidíme, ako to schvália poslanci," spomenul Rác a dodal, že zatiaľ nerozhodli, či a prípadne koľko budú do toho investovať.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa jeho slov v súčasnosti aktuálne vybavujú veci ohľadom poistky. „Čakáme ešte na vyjadrenie statika, ktoré by malo byť v piatok," povedal starosta a dodal, že podľa prvotných informácií statika, sú steny v poriadku. „Je to vyhorené, ale len strecha. Poškodená je aj elektroinštalácia," dodal.

Sociálna bytovka horela pred dvomi týždňami. Polícia začala koncom apríla trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. „Požiar vznikol na drevárni a následne prešiel na strechu toho bytového domu ktorý sa nachádza tesne vedľa sociálnej bytovky v Hosticiach," informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová a dodala, že k požiaru drevárne došlo z doposiaľ nezistených okolností. Škoda bola pritom odhadnutá na minimálne 80 tisíc eur. K zraneniam a ani úmrtiu pri požiari nedošlo. „Prípad je v štádiu vyšetrovania," uzavrela Faltániová.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross