No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestská polícia v Lučenci má nové auto. Počas uplynulej Veľkej noci rozdávala aj pokuty

21. apríla 2020 |  | | |

Mestská polícia v Lučenci pri práci už využíva nové služobné vozidlo. Auto s hybridným pohonom je ekologickejšie a šetrí životné prostredie. "Prišlo akurát vhod, nakoľko ho už aktívne využívame pri rozvoze rúšok a pomoci našim občanom," povedala primátorka Lučenca Alexandra Pivková. Mestská polícia v súčasnosti disponuje dvomi osobnými motorovými vozidlami, z ktorých jedno už „dosluhuje“ a je využívané skôr len na odvoz odchytených psov.Podľa vedenia mesta o výbere dodávateľa rozhodlo výberové konanie. "Komisia na základe stanovených kritérií vybrala dodávateľa firmu Toyota autocar-bb,“ informuje vedenie mesta. Toyota Corolla HB 1,8 L /HEV special/ má hybridný pohon pozostávajúci zo spaľovacieho motora spojeného s elektromotorom, čo zaisťuje vyšší výkon a nižšiu spotrebu. Spotreba pohonných hmôt je v prípade tohto vozidla len 3,3 l/100 km.

Toyota Corolla bude mestským policajtom slúžiť na vykonávanie hliadkovej a zásahovej služby. Ako priblížila Pivková, mestská polícia si plní úlohy pri zabezpečovaní verejného poriadku a aj v dnešných mimoriadnych situáciách má svoju nezastupiteľnú úlohu pre občanov, ktorí potrebujú pomoc.

Priestupky Veľkej noci aj s pokutami

Mestskí policajti v Lučenci v priebehu veľkonočných sviatkov mali plné ruky práce. Ako uviedol pre Rimava.sk náčelník Mestskej polície v Lučenci Ján Tuček, išlo o priestupky, porušenia VZN a iné. Podľa jeho slov v období od 8. - do 13. apríla 2020 až 93 osôb nemalo rúško, čím nespĺňali nariadenie opatrenia pri ohrození verejného zdravia.

"Väčšinu prípadov hliadka MsP riešila napomenutím. V prípade, že osoba nemala rúško, bolo mu hliadkou poskytnuté," doplnil Tuček. V troch prípadoch museli protiprávne konanie riešiť v blokovom konaním, a to blokom na pokutu nezaplatenú na mieste vo všetkých prípadoch sumou 50 eur.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: MsÚ Lučenec

R. Sobota bude mať prvú nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Podporená bola Hnúšťa aj Revúca
V Hnúšti a Tornali využívajú prvé lastovičky elektromobilov už viac ako pol roka. Vo Fiľakove sa dotácie museli vzdať

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross