No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na verejnom osvetlení ušetrilo mesto takmer 28 tis. eur

8. februára 2012 |  | |

Rimavskosobotská samospráva, ktorá šetrí na verejnom osvetlení už viac rok, pokračuje v nastavenom režime. V meste je vypnutá približne tretina svetiel, aktuálne sa využíva približne 1700 svetelných bodov. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol riaditeľ Technických služieb mesta (TSM) Tibor Barto, na verejnom osvetlení za rok 2011 ušetrili takmer 28 tis. eur, čo predstavuje úsporu takmer 10 percent. „Nie je to markantné, ale sme v pluse,“ povedal Barto, podľa ktorého ušetrené financie využívajú na bežnú prevádzku TSM.

Ako zároveň dodal, v minulom roku aj napriek úsporným opatreniam rozšírili celkový počet nových a opätovne zapojených svietidiel o viac ako 100. Navyše zapojili približne 60 svietidiel v rekreačnej oblasti Kurinec, kde sa roky nesvietilo. Na základe požiadaviek podľa Barta pribudli vlani svetlá aj mestskej časti nová Sobôtka, na Námestí M. Tompu, Dúžavskej ceste či pri verejnom WC pred poštou.

Barto zároveň poznamenal, že občania, ktorí majú pocit, že na niektorých miestach sa zapína svetlo pozdejšie, môžu kontaktovať TSM. Ako podotkol, za posledné 3-4 mesiace nemali podnet v súvislosti s úpravou intenzity svietivosti v meste. Samospráva šetrí na osvetlení od januára 2010, kedy bolo na dočasné vypnutie pracovníkmi TSM, bez obmedzenia bezpečnosti občanov a premávky, určených približne 400 svietidiel.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Mesto šetrí na verejnom osvetlení aj naďalej
Samospráva chce ušetriť aj na verejnom osvetlení


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross