No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Schátranú budovu internátu za vyše pol milióna chcú odpredať obchodnou súťažou

Schátranú budovu internátu na Školskej ulici v Rimavskej Sobote chce samospráva odpredať formou verejno-obchodnej súťaže. Týmto návrhom sa budú zaoberať mestskí poslanci na svojom verejnom rokovaní v utorok, 25. septembra.Budova sa využívala od roku 1965, pričom mesto ju dostalo do majetku už v devastovanom stave. Budova kedysi slúžila na ubytovanie mládeže. Dnes je vo veľmi zlom technickom stave a tak sa ju samospráva rozhodla odpredať formou verejno-obchodnej súťaže za účelom výstavby nájomných bytov pre mladé rodiny. Znalkyňa jej aktuálnu hodnotu vyčíslila na 674 tis. eur. Ako sa uvádza v návrhu, odpredajom budovy sa zabráni ďalšiemu chátraniu a rozkrádaniu jednotlivých častí stavby.

„Odpredaj predmetných nehnuteľností sa uskutočňuje z dôvodu revitalizácie bývalého Domova mládeže na Ulici Školskej v Rimavskej Sobote a jeho okolia formou prestavby na obytnú zónu s prevládajúcou funkciou bývania v podobe nájomných bytov, a to vrátane rekonštrukcie, respektíve vybudovania potrebnej infraštruktúry,“ píše sa v návrhu na rokovanie.

V minulosti chcela samospráva z budovy vystavať aj Domov dôchodcov. Padol však aj aktuálny návrh, vystavať nájomné byty. Ako v máji 2012 ubezpečil primátor Jozef Šimko, že sociálne byty pre rómskych spoluobčanov tam stavať nebudú.

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiaci článok
Samospráva chce bývalý internát aj budovu školy, nevylučuje tu domov dôchodcov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross