No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prišli výsledky testovania v Yure. V karanténe je päť celých školských zariadení a viacero tried

Celkovo päť základných a materských škôl je v okresoch Rimavská Sobota a Revúca aktuálne v karanténe. Okrem toho bola karanténa nariadená jednotlivo zhruba v desiatich triedach školských zariadení v regióne. Opatrenia nariadil Regionálny úrad verejného zdravotníctva Rimavská Sobota. Dôvodom opatrení je predchádzanie ochoreniam. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla Tatiana Majanová, zástupkyňa regionálneho hygienika tunajšieho RÚVZ, najnovšie od 9. decembra platí celková karanténa v Hnúšti na Ul. Klokočovej a v Základnej škole v Sirku. Rovnako do 18. decembra sú v karanténe tri triedy Spojenej školy internátnej v Tornali (odbor murár), ako aj všetky triedy II. stupňa Špeciálnej ZŠ v Revúcej.

Materská škola v Licinciach, ako aj MŠ Rimava v Rimavskej Sobote má byť (MŠ Rimava nie je uzavretá, v pôvodnom texte sme uviedli nesprávnu informáciu) uzavretá do 11. decembra.

Aktualizované 11.decembra o 9:25 hod. V karanténe bola MŠ Rimava v Hnúšti. Škôlka pri Rimave na Ulici Rybárskej v R. Sobote podľa Majanovej nie je v karanténe.

V karanténe je aj jedna trieda v MŠ na Ul. Rybárskej v R. Sobote.

Článok pokračuje pod reklamou
Do zajtra má byť v karanténe ešte jedna trieda v R. Seči a dva ročníky v R. Bani. V karanténe naďalej má pokračovať päť tried ZŠ v Jesenskom. Kvôli výpadku personálu, ktorý bol v kontakte s pozitívnym prípadom, majú riaditeľské voľno na MŠ v obci Gemerské Dechtáre. V obci Lenartovce je ešte tento týždeň uzavretá materská škola. Podobne aj dve triedy Špeciálnej ZŠ v Jelšave. ZŠ v Cakove bola uzavretá do 10. decembra.

V súvislosti s uplynulým nárastom pozitívnych prípadov pri pásovej výrobe kórejského investora spoločnosti YURA ELTEC Corporation Slovakia bolo nariadené PCR testovanie viac ako 650 zamestnancov. Testovali ich koncom minulého týždňa. Podľa slov Tatiany Majanovej v YURE v Hnúšti za štvrtkové a piatkové testovanie vyšlo 87 pozitívnych zamestnancov. Ostávajú tak v karanténe. Testovanie realizovali zdravotníci nemocnice v Revúcej.

Podľa našich informácií nariadené početné karantény už z predošlého testovania v Hnúšti zasiahli pomerne vážne do kolobehu života ľudí. Okrem uzavretia MŠ na Klokočovej ulici v karanténe ostali aj viacerí pracovníci z ďalších firiem, ktorí žijú v spoločných domácnostiach. Podobne má byť v karanténe aj viacero pracovníkov bývalého závodu Botex v Klenovci.

Odberové miesta povolili v Tornali aj Rimavskej Sobote

V utorok prvýkrát testovali PCR v Hnúšti v budove bývalej nemocnice. RÚVZ Rimavská Sobota vydal povolenie spoločnosti Ivimed z Tornale. Tá má zriadiť testovacie miesto Ag s miestom prevádzkovania na Mierovej ulici 54/109 v Tornali a aj v Rimavskej Sobote na Cintorínskej ulici 4304/3.

NCZI hlási aktuálne v okrese Rimavská Sobote 922 pozitívnych prípadov koronavírusu.

Zdroj: Rimava.sk, ilustračné FOTO: Svet zdravia


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross