No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rekonštrukcia SOŠ sa zase oddialila, čaká sa na dodávateľa nábytku

9. augusta 2011 |  | |

Rekonštrukcia Strednej odbornej školy na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote sa zase oddialila. Aj keď bola už podpísaná zmluva o dielo s dodávateľom stavby I.K.M. Reality Staving Banská Bystrica, čaká sa na podpísanie zmluvy o nenávratnom finančnom príspevku. "Dve zákazky s nízkou hodnotou neboli Riadiacim orgánom akceptované, takže sa muselo zopakovať verejné obstarávanie," uviedla pre Rimava.sk Iveta Kureková z kancelárie banskobystrického župana.
Výzva na predkladanie ponúk bola vo vestníku uverejnená na dodanie školského nábytku – mobiliára v hodnote viac ako 17 tis. eur bez DPH. Ako Kureková doplnila, na kraji predpokladajú jeho ukončenie do konca augusta, pričom v septembri by malo byť na kontrole na Riadiacom orgáne. "Ak ho ministerstvo odsúhlasí, následne nám pripraví Zmluvu o nenávratnom finančnom príspevku a až keď bude táto podpísaná zo strany ministerstva a zo strany BBSK, až potom sa môže začať stavať," objasnila Kureková.

Škola ešte vo februári 2009 získala na rekonštrukciu štyroch budov a modernizáciu vzdelávania z eurofondov viac ako 1 mil. eur (33 mil. korún). Od septembra by sa do jej priestorov mala presťahovať Stredná odborná škola technická, poslanci BBSK na svojom aprílovom rokovaní rozhodli o zlúčení škôl.

V prípade druhej rekonštrukcie Gymnázia Ivana Kraska sa stále čaká na ukončenie verejného obstarávania. "Nakoľko verejné obstarávanie nie je ukončené, nemôžeme zatiaľ podávať žiadne informácie ohľadom procesu verejného obstarávania," podotkla Kureková.
Gymnázium získalo nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 1,3 milióna eur na jeseň v roku 2009. Projekt počíta s výmenou okien a dverí,  zateplením obvodového plášťa, s opravou strešnej konštrukcie, prestrešením átria či opravou dažďovej kanalizácie.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
SOŠ zrekonštruuje banskobystrická firma. Súťaž na gymnázium ukončia tento mesiac
Verejné obstarávanie na rekonštrukciu gymnázia ukončia tento mesiac
Na opravu SOŠ hľadajú realizátora štvrtýkrát, gymnázium je pred podpisom zmluvy
Scenár zrušených verejných obstarávaní sa opakuje aj na SOŠ
Verejná súťaž na rekonštrukciu SOŠ zrušená po druhýkrát
BBSK vyhlásil novú súťaž na rekonštrukciu SOŠ v Rim. Sobote
Stredná odborná škola získala z eurofondov viac ako 1 mil. eur
Pre SOŠ v Rim. Sobote hľadajú realizátora rekonštrukcie po tretíkrát


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross