No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na opravu SOŠ hľadajú realizátora štvrtýkrát, gymnázium je pred podpisom zmluvy

30. júla 2010 |  | 

Banskobystrický kraj hľadá po štvrtýkrát realizátora rekonštrukcie Strednej odbornej školy (SOŠ) na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote. Verejné obstarávanie bolo vypísané v týchto dňoch. Ako pre Rimava.sk uviedol hovorca Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Peter Hajnala, predchádzajúca súťaž bola zrušená zo zákona. Ako objasnil, riadiaci orgán pre Regionálny operačný program (ROP) dokumentáciu procesu verejného obstarávania neakceptoval. Podmienky účasti, uvedené v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania, boli podľa neho neprimerané. „Nedošlo k podpisu zmluvy o nenávratný finančný prostriedok medzi Ministerstvom výstavby a regionálneho rozvoja a BBSK,“ vyjadril sa Hajnala.

Hajnala ďalej konštatoval, že na poslednú zrušenú súťaž si podklady vyžiadalo dvanásť záujemcov. Ponuky predložili ôsmi uchádzači, z čoho jeden bol z okresu Rimavská Sobota.

Škola ešte pred rokom a pol získala z eurofondov nenávratný finančný prostriedok na viac ako 1 mil. eur na rekonštrukciu štyroch budov a modernizáciu vzdelávania. V rámci rekonštrukcie sa má zrealizovať zateplenie objektu, rekonštrukcia strechy, výmena okien, vybudovanie solárneho systému na budove energobloku.

Gymnáziu I. Kraska  je v štádiu príprav čaká sa na podpis zmluvy

Druhou rimavskosobotskou školou v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, ktorá získala nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 1,3 mil. eur, je Gymnázium I. Kraska. Financie získali na jeseň minulého roka. V súčasnej dobe je podľa Hajnalu proces prvého verejného obstarávania v štádiu príprav podpisovania zmlúv v lehote viazanosti ponúk s úspešnými uchádzačmi. Akceptovať ho ešte musí ROP. „Z tohto dôvodu sa v súčasnosti kompletizuje celá dokumentácia z verejného obstarávania na kontrolu Riadiacemu orgánu pre ROP,“ uzavrel.

V súčasnosti prebieha rekonštrukcia základnej školy P. K. Hostinského, ktorej realizátora sa podarilo nájsť na štvrtýkrát.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Scenár zrušených verejných obstarávaní sa opakuje aj na SOŠ
Verejná súťaž na rekonštrukciu SOŠ zrušená po druhýkrát
BBSK vyhlásil novú súťaž na rekonštrukciu SOŠ v Rim. Sobote
Stredná odborná škola získala z eurofondov viac ako 1 mil. eur
Pre SOŠ v Rim. Sobote hľadajú realizátora rekonštrukcie po tretíkrát


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross