No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK vyhlásil novú súťaž na rekonštrukciu SOŠ v Rim. Sobote

8. júla 2009 |  | |

Verejná súťaž na rekonštrukciu Strednej odbornej školy (SOŠ) v Rimavskej Sobote, o ktorú prejavilo záujem 16 subjektov, bola zrušená ešte pred predkladaním ponúk. Z Banskobystrického kraja záujem prejavilo desať subjektov a z Rimavskosobotského okresu tri. “Dôvodom zrušenia súťaže bolo rozšírenie predmetu zadania na základe zistených nových skutočností, a to systémových chýb na objekte spojovacieho pavilónu,” povedal pre Rimava.sk hovorca Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Roman Lebeda a doplnil, že práce a dodávky súvisiace s odstránením týchto chýb neboli predmetom pôvodného zadania. Zriaďovateľom Spojenej školy je BBSK. Novú súťaž vyhlásili dnes, lehota na predkladanie ponúk je do 10. augusta.

Riaditeľ SOŠ Miroslav Uhrin priznal, že sa urobila chyba v rozpočte. “Sú to drobné nepresnosti v projekte, pre ktoré by nám to mohlo ministerstvo vrátiť,” povedal pre Rimava.sk Uhrin. Ako zároveň dodal, do projektu bol doplnený aj vestibul, ktorý začal zatekať. Uhrin predpokladá, že zmluva s realizačnou firmou by sa mohla najskôr podpísať v novembri. “Chcel by som, aby bola škola pripravená a skolaudovaná do konca augusta 2010,” uviedol.

Verejné obstarávanie na IT vybavenie školy už je ukončené “Súťažné podklady si prevzalo 21 firiem, ponuky v lehote určenej na predkladanie ponúk predložili traja uchádzači, ktorí aj splnili podmienky účasti,” uviedol Lebeda, podľa ktorého sa víťazom stala bratislavská spoločnosť Delicom. “Z Banskobystrického kraja nepredložil ponuku ani jeden uchádzač,” doplnil. SOŠ získala viac ako jeden milión eur na rekonštrukciu štyroch budov a modernizáciu vzdelávania z eurofondov koncom februára tohto roku.

V Rimavskej Sobote to nie je prvá škola, ktorá zrušila verejnú súťaž. Základná škola P.K.Hostinského, ktorej zriaďovateľom je rimavskosobotská samospráva, v júni po druhýkrát vyhlásila verejnú súťaž na realizátora rekonštrukcie. Verejná súťaž, ktorú mesto uzavrelo koncom marca, musela byť zrušená pre bezdôvodné skrátenie lehoty na predkladanie ponúk. Škola získala z eurofondov viac ako 1,26 milióna eur na rekonštrukciu budovy a modernizáciu vzdelávania ešte v novembri 2008.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Stredná odborná škola získala z eurofondov viac ako 1 mil. eur
Rodičia žiadajú o vyvodenie dôsledkov MsÚ k pochybeniu pri rekonštrukcii ZŠ P. K. Hostinského
Mesto počas prázdnin hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
Škola sa o zrušení výberového konania dozvedela včera prostredníctvom Rimava.sk. Riaditeľka je zhrozená
Verejná súťaž na rekonštrukciu P.K.Hostinského zrušená, musí sa vypísať nová
Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov
Základné školy opäť podávajú projekty na rekonštrukciu svojich budov


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross