No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Verejná súťaž na rekonštrukciu P.K.Hostinského zrušená, musí sa vypísať nová

Verejná súťaž na rekonštrukciu základnej školy P.K.Hostinského, ktorú začiatkom marca vypísala rimavskosobotská samospráva, sa musí zopakovať. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla vedúca oddelenia strategického rozvoja MsÚ Eva Muráriková, dôvodom, prečo Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR (MVRR) neakceptovalo dokumentáciu, boli procesné chyby. „Zrušili sme pôvodnú súťaž a dnes vyhlásime novú,“ povedala pre Rimava.sk Muráriková, podľa ktorej  sa celý proces rekonštrukcie oddiali približne o dva mesiace. S rekonštrukciou sa pritom malo začať už vo februári, ukončená mala byť v novembri tohto roka.

Hovorkyňa MVRR Linda Vaškovičová pre Rimava.sk uviedla, že ministerstvo neakceptovalo dokumentáciu k verejnému obstarávaniu kvôli „bezdôvodnému skráteniu lehoty na predkladanie ponúk“.
„Žiadateľ o nenávratný finančný prostriedok zaslal žiadosť o predĺženie lehoty na predloženie dokumentácie k verejnému obstarávaniu. V prípade, že zopakovaná dokumentácia k  verejnému obstarávaniu bude MVRR SR akceptovaná, čerpanie nenávratného by nemalo byť „ohrozené“,“ doplnila Vaškovičová.

Základná škola na Družstevnej ulici, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rimavská Sobota v novembri získala z eurofondov viac ako 1,26 eur (38 miliónov korún) na rekonštrukciu budovy a modernizáciu vzdelávania. Mesto tento projekt bude kofinancovať čiastkou 5 percent. Muráriková v apríli Rimava.sk informovala, že do výberového konania sa prihlásili tri firmy, všetky splnili požiadavky. „Kritériom bola najnižšia cena po splnení všetkých podmienok účasti,“ konštatovala. Víťaznú firmu Muráriková nekonkretizovala. „Nie je to podstatné, lebo súťaž je zrušená,“ uviedla.

O nenávratný finančný príspevok na rekonštrukciu začiatkom mesiaca opätovne požiadala ZŠ M. Tompu a ZŠ P. Dobšinského, v závere júla sa oň bude prvýkrát uchádzať aj ZŠ. Š. M. Daxnera na Sídlisku Západ.

V súčasnosti prebieha výberové konanie na realizátora obnovy areálu Strednej odbornej školy v Rimavskej Sobote, ktorej zriaďovateľom je Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK). Škola získala NFP viac ako 1 mil. eur (33 mil. korún). Podľa slov hovorcu BBSK Romana Lebedu, o súťažné podklady prejavilo záujem 16 firiem. Lehota na predkladanie ponúk je do 22. júna.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov
Základné školy opäť podávajú projekty na rekonštrukciu svojich budov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross