No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Škola sa o zrušení výberového konania dozvedela včera prostredníctvom Rimava.sk. Riaditeľka je zhrozená

9. júna 2009 |  | 

Riaditeľka Základnej školy P. K. Hostinského Viera Szűcsová neskrýva prekvapenie a sklamanie z ďalšieho oddialenia rekonštrukcie školy. Verejná súťaž, ktorú začiatkom marca vypísala rimavskosobotská samospráva, sa musí zopakovať.

„Túto správu som prijala s totálnou hrôzou, rozčarovaním a veľkým smútkom. Počítali sme s tým, že s rekonštrukciou sa konečne začne, “ povedala pre Rimava.sk Szűcsová a dodala, že o stanovisku ministerstva sa dozvedela len včera, prostredníctvom nášho média www.rimava.sk.

„Od minulého týždňa som síce bola na PN, žiadne nové informácie sa však ku mne nedostali,“ uviedla riaditeľka, ktorú sme telefonicky zastihli tesne pred návštevou vedúcej oddelenia strategického rozvoja MsÚ.

Riaditeľka školy predpokladá, že s rekonštrukciou sa začne najskôr v októbri alebo v novembri, podľa jej slov uprostred školského roka nevyhnutne naruší aj vyučovací proces. „Budeme však s konkrétnym realizátorom rekonštrukcie hľadať také riešenie, aby to bolo v čo najmenšej miere,“ uviedla  Szűcsová.

Ako Rimava.sk včera informovala, Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR (MVRR) kvôli „bezdôvodnému skráteniu lehoty na predkladanie ponúk“ neakceptovalo dokumentáciu k verejnému obstarávaniu.  Hovorkyňa ministerstva Linda Vaškovičová uviedla, že list o neakceptácii dokumentácie bol rimavskosobotskej samospráve odoslaný v utorok, 19. mája.
Rimava.sk u vedúcej oddelenia strategického rozvoja MsÚ Evy Murárikovej opakovane zisťovala, či je stanovisko ministerstva známe. V čase, keď sme sa v tejto veci informovali naposledy (27. mája) už Mestský úrad odpoveď ministerstva mal k dispozícii, o čom svedčí aj fakt, že na druhý deň (28. mája) bola prejednávaná na porade MsÚ. Škola ani Rimava.sk sa o nej zo strany MsÚ nedozvedeli.

ZŠ P.K. Hostinského získala v novembri minulého roka viac ako 1,26 mil. eur (približne 38 mil. korún) na rekonštrukciu budovy a modernizáciu vzdelávania. Podľa prvotných informácií sa s rekonštrukciou malo začať vo februári.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Verejná súťaž na rekonštrukciu P.K.Hostinského zrušená, musí sa vypísať nová
Mesto hľadá realizátora pre rekonštrukciu ZŠ. P.K.Hostinského
ZŠ P.K.Hostinského získala z eurofondov takmer 38 miliónov
Základné školy opäť podávajú projekty na rekonštrukciu svojich budov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross