No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Verejná súťaž na rekonštrukciu SOŠ zrušená po druhýkrát

Po druhýkrát bola v týchto dňoch zrušená verejná súťaž na realizátora rekonštrukcie Strednej odbornej školy (SOŠ) na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote. Informoval o tom dnes Úrad pre verejné obstarávanie na svojej internetovej stránke. Ako pre Rimava.sk uviedol hovorca Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Roman Lebeda, súťaž budú opakovať, pretože  na základe  nových rozhodnutí Ministerstva školstva SR sa na škole počíta so zavedením nových študijných odborov v oblasti automobilového priemyslu, čo súvisí s nevyhnutnou rekonštrukciou dielní ako aj s ich materiálovým vybavením. „Tieto nové skutočnosti neboli známe pri zadávaní predchádzajúceho zadania zákazky,“ konštatoval Lebeda, podľa ktorého sa so začatím rekonštrukcie počíta približne v prvom polroku 2010.

Do súťaže sa po druhýkrát zapojilo 11 subjektov. Podmienky z nich splnili deviati uchádzači, z čoho ôsmi boli z  Banskobystrického kraja a jeden z okresu Rimavská Sobota.

SOŠ  v Rimavskej Sobote získala viac ako jeden milión eur na rekonštrukciu štyroch budov a modernizáciu vzdelávania z eurofondov koncom februára tohto roku. Prvé verejné obstarávanie bolo zrušené ešte pred predkladaním ponúk. Dôvodom zrušenia súťaže bolo rozšírenie predmetu zadania na základe zistených nových skutočností, a to systémových chýb na objekte spojovacieho pavilónu.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross