No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SOŠ zrekonštruuje banskobystrická firma. Súťaž na gymnázium ukončia tento mesiac

Strednú odbornú školu na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote zrekonštruuje banskobystrická spoločnosť  I.K.M. Reality Staving. Rimava.sk informoval hovorca Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Peter Hajnala. „BBSK bolo zo strany Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka vyzvané na podpis zmluvy s víťazným uchádzačom súťaže a zmluva už bola podpísaná,“ uviedol hovorca.

Škola ešte vo februári 2009 získala na rekonštrukciu štyroch budov a modernizáciu vzdelávania z eurofondov viac ako 1 mil. eur (33 mil. korún). Od septembra by sa do jej priestorov mala presťahovať Stredná odborná škola technická, poslanci BBSK na svojom aprílovom rokovaní rozhodli o zlúčení škôl.

V poradí druhé verejné obstarávanie na rekonštrukciu Gymnázia Ivana Kraska by malo byť  ukončené do konca júna, hoci podľa pôvodných  informácií sa tak malo stať už v závere mája.
„V súťaži bol využitý inštitút § 33 ods. 3 zákona č. 25/2006 o verejnom obstarávaní, kde boli žiadané vysvetlenia dokladov predložených uchádzačmi,“ vysvetlil Hajnala. „V oboch prípadoch dúfame, že celý proces bude čo najskôr ukončený a v lete sa začne s realizáciou oboch stavieb,“ doplnil.

Gymnázium získalo nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 1,3 milióna eur na jeseň v roku 2009. Projekt počíta s výmenou okien a dverí,  zateplením obvodového plášťa, s opravou strešnej konštrukcie, prestrešením átria či opravou dažďovej kanalizácie.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Verejné obstarávanie na rekonštrukciu gymnázia ukončia tento mesiac
Na opravu SOŠ hľadajú realizátora štvrtýkrát, gymnázium je pred podpisom zmluvy
Scenár zrušených verejných obstarávaní sa opakuje aj na SOŠ
Verejná súťaž na rekonštrukciu SOŠ zrušená po druhýkrát
BBSK vyhlásil novú súťaž na rekonštrukciu SOŠ v Rim. Sobote
Stredná odborná škola získala z eurofondov viac ako 1 mil. eur
Pre SOŠ v Rim. Sobote hľadajú realizátora rekonštrukcie po tretíkrát


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross