No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Soboťania vycestovali na reprezentáciu do Salerna. Čaká ich európsky šampionát

Zdroj: T. Figei

RIMAVSKÁ SOBOTA – Blížiaci sa víkend, 8. a 9. júna, bude pre šiestich Rimavskosoboťanov európsky a jedinečný. V talianskom Salerne sa uskutočnia už v poradí 13. majstrovstvá Európy v športovej chanbare (SPOCHAN). 

Slovensko budú na týchto majstrovstvách zastupovať šiesti Soboťania – Tibor Figei (42 rokov), Tomáš Kuvik (18 rokov), Lukáš Kurek (17 rokov), Dominik Oštrom (14 rokov), Matej Gregorec (12 rokov) a Tomáš Figei (10 rokov).

Našu krajinu budú reprezentovať dovedna 13 športovci. Majstrovstiev Európy sa zúčastní okolo 250 športovcov z celej Európy.

Článok pokračuje pod reklamou


„Chcel by som sa v prvom rade poďakovať svojej rodine a svojmu trénerovi Marianovi Kuvikovi, našej asociácii – SACHAN, nášmu rimavskosobotskému klubu SEWTO Rimavská Sobota, EMAA, mestu Rimavská Sobota, našim sponzorom a kolegom zo SOŠ v Tornali za podporu. Bez týchto ľudí a organizácií by sme nevedeli vycestovať na také veľké podujatie ako sú majstrovstvá Európy, ktoré sa konajú každé dva roky," povedal pred cestou tréner SACHAN Tibor Figei.

Doplnil, že do prípravy dali všetci úplne všetko. „Máme čisté svedomie a veríme, že to v sobotu a v nedeľu zúžitkujeme. Takisto patrí veľké poďakovanie trénerke Janke Babinskej z Trenčína, ktorá dala dokopy tiež veľmi kvalitný tím chanbaristov, ktorí posilnia našu reprezentáciu," dodal na záver Figei.

Rimavskosobotský tím chanbaristov:


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross