No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Staré vodovodné potrubie stále praská, na nové však v obecnej kase chýbajú peniaze

ilustračné fotoUž niekoľko rokov majú v Lukovištiach v okrese Rimavská Sobota problémy s vodovodným potrubím, ktoré v jednej časti obce opakovane praská. Potrebovali by ho vymeniť, tisícky eur na túto investíciu však z obecnej kasy zatiaľ vyčleniť nevedeli.

Ako pre Rimava.sk potvrdil starosta obce Jozef Mitter, ide o približne 150-metrový úsek v hornej časti obce, pod svahom. Staré rúry tu podľa jeho slov intenzívne hrdzavejú a praskajú, problém trvá najmenej štyri roky. Starosta si pritom spomína aj na prípady, kedy v priebehu dvoch týždňov došlo k poruche aj trikrát. Asi tridsiati obyvatelia Lukovíšť vtedy ostávajú bez vody. Dlhodobý problém by podľa starostu mohli vyriešiť nové umelohmotné rúry, ktorých životnosť presahuje sto rokov. Peniaze nazvyš však v obecnej kase na takúto investíciu nie sú. "Stálo by to okolo 12 až 14 tisíc eur," odhaduje starosta a dodáva, že o probléme hovorili už aj so zástupcom vodárenskej spoločnosti, ktorý prisľúbil, že sa ním budú zaoberať.

Ako pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti Slavomíra Vogelová, zaradenie tejto investície budú navrhovať.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross