No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Starosta V. Skálnika sa vzdal funkcie, náhradné voľby čakajú aj ďalšiu obec

vysny-skalnik1Starosta Vyšného Skálnika Miroslav Labanc, ktorého si občania zvolili v komunálnych voľbách v roku 2014 sa po viac ako roku vzdal svojej funkcie. K odovzdaniu mandátu došlo ešte pred Veľkou nocou, novým zástupcom je Adrian Cavar. Rimava.sk o tom informoval vedúci odboru všeobecnej vnútornej správy Okresného úradu Rimavská Sobota Lukáš Kvietok. Ako ďalej spomenul, podľa oznámenia sa mandátu vzdal dobrovoľne. Náhradné voľby v okrese Rimavská Sobota čakajú najbližšie aj obec Dolné Zahorany, kde sa jeden z poslancov vzdal funkcie a náhradníka nemajú.
Bývalého starostu sme na úrade už nezastihli, podľa slov jeho zástupcu a poslanca Adriana Cavara, ako dôvod uviedol rodinné a zdravotné dôvody. „Ďalej sme to neskúmali,“ povedal pre Rimava.sk Cavar, ktorý bol poverený poslancami obecného zastupiteľstva ešte 22. marca. Prevzal tak zastupovanie a informovali o tom aj ministerstvo, so žiadosťou o vyhlásenie predčasných volieb, odpoveď im zatiaľ neprišla. Podľa Cavara v obci pracuje starosta na polovičný úväzok, bývalý starosta však túto funkciu vykonával aj popri svojom ďalšom zamestnaní. Funkcia starostu si však podľa Cavara, ktorý je vo výsluhovom dôchodku, vyžaduje celého človeka. „Z práce na dohodu som odišiel, venujem sa len čisto tomuto. Keď máme všetko vybaviť a obehať, polovičný úväzok vôbec nepostačuje,“ poznamenal.

Obec s približne 140 obyvateľmi zanechal bývalý starosta podľa Cavara v plusových číslach. Ako však doplnil, kvôli financiám si nemôžu dovoliť väčší projekt, pretože by im potom nič nezostalo na účte. Od komunálnych volieb podľa zastupujúceho starostu vykonávali len plánované každoročné akcie v obci, ako aj samotnú údržbu obce. Každoročne sa u nich pri rybníku koná akcia pre deti Cesta rozprávkovým lesom, najbližšiu sobotu sa podľa Cavara zapoja spolu s ostatnými obcami do dobrovoľníckej akcie Deň zeme, v spolupráci s Mikroregiónom Rimava a Rimavica. Na rybníku budú mať aj preteky v love pstruhov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

Krajský súd skrátil exstarostovi Vyšného Skálnika zákaz šoférovania
V. SKÁLNIK: Súd uznal starostu vinným v jeho neprítomnosti. Rozhodnutie stále nie je právoplatné
V. SKÁLNIK: Pojednávanie so starostom, ktorý jazdil pod vplyvom alkoholu, odročili druhýkrát
V. SKÁLNIK: Starostovi, ktorý jazdil pod vplyvom alkoholu, vrátili vodičský preukaz
V. SKÁLNIK: Starosta úraduje naďalej, voči rozhodnutiu súdu podala odpor jeho manželka
DOPLNENÉ: Starosta Vyšného Skálnika doúradoval! Sudca mu dal peňažný trest a zákaz šoférovať

Starosta Vyšného Skálnika mal šoférovať opitý, čelí obvineniu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross