No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Štartuje Teatro Fashion Week! Pavel Berky nám prezradil, odkiaľ čerpá inšpiráciu

fashion_perexExkluzívne módne prehliadky, prezentačný showroom, módne inšpirácie ale tiež jedinečné workshopy zaplnia už o pár hodín rimavskosobotský Dom kultúry, odštartoval Teatro Fashion Week! Hlavným hosťom veľkolepého podujatia bude rodák z Rimavskej Soboty, označovaný za vychádzajúcu hviezdu česko-slovenského módneho priemyslu, Pavel Berky. Aktuálne pôsobí v Prahe, prinesie k nám najnovšie modely aj výber zo svojich najúspešnejších kolekcií. V predvečer očakávanej módnej prehliadky sa dostal pod paľbu zvedavých otázok, ktoré si pre neho pripravila moderátorka večernej šou Jana Janove. Boli sme pri tom. Talentovaný mladý návrhár prezradil aj to, ktorý kúsok ženského oblečenia "neznáša" a tiež, čo si všimne na ženách ako prvé.

"Jednoznačne oblečenie," znela jasná odpoveď, ktorá zrejme nikoho neprekvapí. Pavel Berky si všíma šaty vždy a všade, na ulici, na kultúrnych podujatiach, v reštaurácii, v metre. Ako dodal, sleduje najmä, či si ženy so svojím outfitom dali námahu, či boli pri výbere oblečenia kreatívne. Prehnané a maximálne "zladenie" pritom nemá rád, páči sa mu skôr ľahkosť, náhoda. A čo ho vie najviac rozčúliť? Ktorý kus oblečenia by ženy vôbec nemali vyťahovať zo skrine? Legíny, tvrdí s úsmevom Pavel Berky 🙂

Pavel BerkyAko sám zhodnotil, tvorí súčasnú módu. Ľudia by sa podľa neho nemali báť byť odvážni, otvorení, použiť nápad a fantáziu. Priznal, že to, čo je podľa neho absolútne "nositeľné", už pre iných neprichádza do úvahy.

Rozdiel pritom vidí aj medzi obliekaním Sloveniek a Češiek. Tunajšie ženy podľa neho viac pri výbere oblečenia nadväzujú na východné trendy, sú viac pompézne, Češky inklinujú skôr k minimalistickému štýlu a západným trendom. Práve to bol jeden z dôvodov, prečo sa mladý Soboťan rozhodol študovať v Prahe.

A ako vidí módu vo svojom rodnom meste? Pavel Berky už síce v Rimavskej Sobote nie je často, no podľa jeho slov cítiť, že tu nie je veľa príležitostí obliecť sa "odvážnejšie". Odvaha pri outfite však podľa jeho slov chýba aj mnohým ľuďom vo väčších mestách.

Talentovaný návrhár čerpá najviac inšpirácie z ulice. "A to nielen vtedy, keď je niekto oblečený podľa mňa na jednotku, ale inšpiruje ma aj to, čo sa mi nepáči. Aj to ma posúva vpred," prezradil Pavel, ktorý najradšej pracuje s hodvábom so zmesou vlny, páčia sa mu ťažšie materiály. Otvorený je aj súčasným trendom, vrátane návratu 70-tych rokov. "Len dúfam, že sa do módy nevrátia zvonáče," uzavrel so smiechom návrhár.

Módnu prehliadku Pavla Berkyho si nenechajte ujsť, na programe je v piatok večer, 27. marca o 18.00 hod. Chýbať však nebudú ani prehliadky aktuálnych kolekcií módnych značiek. Modely pre bežné nosenie aj extravagantnejšie kreácie nikoho nenechajú na pochybách, že jar a s ňou spojená obnova šatníka, je tu.

PROGRAM Teatro Fashion Week

piatok 27. 3. 2015 od 18.00 / MsKS Rimavská Sobota
Módna prehliadka Pavla Berkyho
Módna prehliadka módnej značky Desigual a miestnych butikov
Prezentačné showroomy
Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji v MsKS Rimavská Sobota

sobota 28. 3. 2015
Kreatívne strihy – workshop s Pavlom Berkym / MsKS Rimavská Sobota
Prihláste sa: [email protected] alebo 0918 771 556.

Líčenie pre zvýraznenie krásy ženy – workshop s certifikovanou vizážistkou PaedDr. Katarínou Pivníkovou / MsKS Rimavská Sobota
Prihláste sa: [email protected] alebo 0918 771 556.

Prezentačný pop-up showroom Pavla Berkyho
MsKS Rimavská Sobota

O Teatro Fashion Week

Premiérový ročník Teatro Fashion Week 2015 má ambíciu priniesť do regiónu aktuálne trendy z oblasti módy a vytvoriť tradíciu, kultivujúcu vkus a podnecujúcu tvorivosť. Teatro Fashion Week nadväzuje na úspešné akcie nadlokálneho významu, ako napríklad Fashion Wave 2013, Easy Summer Show 2013 a Fashion & Art 2014.
Dramaturgia programu zahŕňa prezentáciu odevnej tvorby formou módnych prehliadok, predajné showroomy aj kreatívne workshopy. Podujatie Teatro Fashion Week 2015 pripravuje skúsený tím profesionálov v oblasti dizajnu a event managementu.

Zdroj: PR Správa
Rimava.sk je mediálnym partnerom podujatia

Súvisiace články:

Inšpirácia pre sezónu jar-leto 2015 na Teatro Fashion Weeku
Rodák Pavel Berky s novou kolekciou na Teatro Fashion Weeku
V programe Teatro Fashion Weeku aj kreatívne workshopy
Teatro Fashion Week k nám prinesie špičkovú módu


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross