No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Súd tragickej nehody cyklistky znova odročili, dôvodom je dokazovanie

perex-sudSúd v prípade tragickej nehody cyklistky pri Rimavskom Brezove v júni 2015, bol v utorok, 21. marca, opäť odročený. Tentoraz ho sudca odročil za účelom doplnenia dokazovania. Rimava.sk o tom informovala hovorkyňa Krajského súdu Banská Bystrica, Adriána Vašková.

Obvinený Marek Š. na uplynulom, už treťom, pojednávaní nebol. Svoju neprítomnosť oznámil telefonicky i cez svoju obhajkyňu. Dôvodom mala byť jeho práceneschopnosť, ktorú mu súd neuznal. Ako odznelo na pojednávaní, obvinený túto skutočnosť súdu nepredložil písomne a rovnako nepredložil doklad o tom, že jeho zdravotný stav je tak vážny, že by mu nedovoľoval dostaviť sa osobne.

Na hlavné pojednávanie prišli okrem obvineného aj účastníci dopravnej nehody, pozostalí nebohej i znalci z odboru zdravotníctva a cestnej dopravy. V tomto prípade ide už o tretie odročenie. Prvé bolo odročené v novembri 2016, kvôli nastúpeniu Mareka Š. na protialkoholické a zrejme aj protitoxikomanické liečenie na Prednú horu. V druhom prišiel obvinený na pojednávanie bez advokáta, ktorého si podľa jeho slov nemohol dovoliť z finančných dôvodov. Ďalšie pojednávanie sudca stanovil na utorok, 25. apríla o 10:00 hod.

Tragická dopravná nehoda, pri ktorej zomrela 35-ročná cyklistka Janka Kršáková, sa stala v júni 2015 pri Rimavskom Brezove. Vodič Marek Š. podľa polície v rovnom úseku neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, z nezistených príčin prešiel s vozidlom Opel Astra do protismernej časti vozovky, kde v tom čase od Rimavskej Bane prichádzala cyklistka. Žena po náraze utrpela devastačné zranenia, ktorým na mieste podľahla. V aute sa zranili aj traja spolujazdci, 59-ročná žena a rovnako starý muž (obidvaja z Rimavskej Soboty) utrpeli ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní. Ľahké zranenia s dobou liečenia do sedem dní utrpel 64-ročný muž z Vrboviec nad Rimavou.

U mladého vodiča z Rimavského Brezova, polícia po tragickej nehode dychovou skúškou alkohol nezistila, neskôr sa však u vodiča potvrdil pervitín. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej bolo vyšetrovanie ukončené návrhom na podanie obžaloby. Z prečinu usmrtenia bol obvinený vtedy 30-ročný Marek z Rimavského Brezova. Podľa trestného zákona za tento čin spáchaný závažnejším spôsobom konania hrozí trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Súd v prípade tragickej nehody cyklistky pri R. Brezove opäť odročili
Súd s vodičom, ktorý pri Rimavskom Brezove zrazil cyklistku bol odročený
U vodiča, ktorý zrazil cyklistku, zistili pervitín
Vodič, ktorý zrazil cyklistku, ostal v policajnej cele
Tragická dopravná nehoda pri R. Brezove, o život prišla mladá žena


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross