No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pojednávanie s bývalým riaditeľom hnúšťanskej nemocnice odročili

12. júla 2013 |  | | |

Okresný súd RSPojednávanie s bývalým riaditeľom hnúšťanskej nemocnice na Okresnom súde Rimavská Sobota odročili. Stanovený bude nový termín. Ako pre Rimava.sk potvrdil hovorca krajského súdu Ľuboš Murgaš, verejné zasadnutie bolo včera odročené pre neúčasť obhajcu obvineného. Zároveň priblížil, že Alexander A. z Rimavskej Soboty je obvinený z obzvlášť závažného zločinu krádeže a zločinu podvodu.
Podľa polície obvinený Alexander, ako riaditeľ a zároveň likvidátor nemocnice v Hnúšti v likvidácii, bol uzrozumený s tým, že Slovenský plynárenský priemysel preruší dodávku zemného plynu pre nemocnicu.“Opätovne umožnil odoberanie zemného plynu nemocnicou a následne aj podnikateľským subjektom Gemerclinic a to aj napriek tej skutočnosti, že vedel, že uvedené podnikateľské subjekty nemajú uzatvorenú žiadnu zmluvu o dodávke zemného plynu so žiadnym dodávateľom,” informovala vtedy policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako v decembri doplnila, k neoprávnenému odberu v hodnote viac ako 60 tis. eur dochádzalo od mája 2012 až do súčasnosti.
Alexandra koncom mája uznal Okresný súd Rimavská Sobota vinným z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a uložil mu trest odňatia slobody vo výmere osem mesiacov nepodmienečne so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Rimavskosoboťan porušil nariadenie súdu, dostal osem mesačný trest
Muža, ktorý figuroval ako riaditeľ hnúšťanskej nemocnice, vzali do väzby
Pre neoprávnený odber plynu v hnúšťanskej nemocnici obvinili riaditeľa z R. Soboty, ostal na slobode


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross