No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Prípad starostky R.Seči, obžalovanej zo sprenevery, vrátili okresnému súdu

6. septembra 2012 |  | |

Prípad starostky Rimavskej Seči Márty S., obžalovanej zo sprenevery, sa vracia na okresný súd. Ako Rimava.sk informovala krajská hovorkyňa Nina Spurná, Krajský súd v Banskej Bystrici dnes na verejnom zasadnutí zrušil rozhodnutie Okresného súdu v Rimavskej Sobote z dôvodu zistenia procesného pochybenia pri právnom konaní, ktoré sám odstrániť nemohol. "Preto celú vec vrátil okresnému súdu na nové prejednanie a rozhodnutie," informovala Spurná.

Mártu S. uznal Okresný súd v Rimavskej Sobote koncom marca vinnou z prečinu sprenevery a uložil jej podmienečný trest odňatia slobody v trvaní 12 mesiacov. Zároveň jej uložil trest zákazu činnosti vykonávať funkciu starostu obce na tri roky a náhradu škody vo výške 3 138, 85 eur. Obžalovaná sa voči rozsudku odvolala. Júlové pojednávanie na krajskom súde bolo odročené z dôvodu dovolenky obhajcu.

Starostka Rimavskej Seči dnes pre Rimava.sk potvrdila, že s rozhodnutím krajského súdu je spokojná, ako uviedla, je rada, že zvíťazila spravodlivosť. Po dnešnom verejnom zasadnutí na krajskom súde sama kontaktovala redakciu.

Prokurátor Márte S. kladie za vinu, že ako starostka bez predchádzajúceho rozhodnutia obecného zastupiteľstva a v rozpore so zásadami nakladania s finančnými prostriedkami obce dala pokyn, aby z obecnej kasy boli uhradené faktúry pre právnika. Ten mal starostku aj niekoľkých poslancov zastupovať v konaní pred Ústavným súdom, ktorý rozhodoval o platnosti komunálnych volieb konaných v roku 2006. Voľby boli vtedy vyhlásené za neplatné. Starostka mala svojim konaním spôsobiť obci škodu vo výške viac ako 3 100 eur. Ako Márta S.na pojednávaní uviedla, necíti sa byť vinnou, pred Ústavným súdom podľa jej slov vystupovala ako starostka, nie ako kandidátka. Podľa prokuratúry však na ústavnom súde nebola nutná obhajoba.

Zdroj: Rimava.sk

 

Súvisiace články

RIMAVSKÁ SEČ: Starostku Mártu S. uznal súd vinnou zo sprenevery
R. SEČ: Starostka vymenovala za zástupcu svojho syna. Poslanci chcú jej odvolanie
RIMAVSKÁ SEČ: Podľa odvolaného zástupcu starostky sú jej tvrdenia zavádzajúce
RIM. SEČ: Pojednávanie so starostkou Mártou S. súd pre dovolenku odročil
Ústavný súd o porušeniach volebného zákona v Rimavskej Seči


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross