No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Kvôli krádežiam v domoch vypovedali na súde aj policajti

obz. ZsoltVýpoveďami ďalších svedkov dnes na Okresnom súde v Rimavskej Sobote pokračovalo pojednávanie so Zsoltom R., obvineným z toho, že vlani v lete vykradol viacero domov priamo v meste aj v okolí. Zatiaľ čo pred dvomi týždňami vypovedali najmä poškodení, ktorým zmizli šperky či peniaze, dnes sa v pojednávacej miestnosti vystriedali hlavne policajti. Zsolt totiž tvrdí, že po zadržaní dostal bitku a priznať sa musel pod nátlakom a hrozbami.

Obžalovaný dnes na súde uviedol, že medzi júnovým a dnešným pojednávaním strávil týždeň v trenčianskej nemocnici pre obvinených a odsúdených, kam ho previezli kvôli problémom s obličkami. Uviedol, že v súčasnosti si odpykáva osem mesačný trest za krádeže v rodinných domoch, o ktorom rozhodol lučenecký súd. Ako však povedal, trvá na tom, že v Rimavskej Sobote ani v okolí nekradol. Aj na minulom pojednávaní tvrdil, že v príbytkoch poškodených ľudí nebol, hoci podľa ich výpovedí Zsolt pri takzvaných rekonštrukciách prípadov sám ukazoval, ako do ich domov vošiel a čo odkiaľ ukradol. On však vysvetľoval, že tak konal pod nátlakom policajtov, ktorí mu údajne vopred povedali, k čomu sa má priznať.

Policajti dnes takéto tvrdenia jednoznačne odmietli. Podľa príslušníčky, ktorá viedla previerku výpovede na mieste (tzv. rekonštrukcia prípadu), policajti priviezli obvineného na ulicu, kde došlo ku krádeži, konkrétny dom ukázal sám. Ako povedala, robil to automaticky, nikto sa mu nevyhrážal ani na neho nevyvíjal nátlak. Podobne vypovedali aj ostatní policajti, podľa nich nebol nijako ovplyvňovaný. Kriminalistický technik, ktorý počas previerky robil fotodokumentáciu, uviedol, že Zsolt sa po domoch pohyboval tak, že v nich už predtým musel byť. Podľa jeho slov vedel, z ktorého domu čo zobral. Spomenul, že takýchto previerok bolo päť či šesť denne, preto vylúčil, že by obvinenému niekto vopred povedal, čo má kde ukázať a k čomu sa priznať. "To si nemohol zapamätať," skonštatoval technik.

Obžalovaný Zsolt povedal, že už pri zadržaní ho policajti zbili, potom ho zobrali na ošetrenie a na políciu. Aj tam mal byť podľa jeho slov pod nátlakom, policajti mu údajne doslova povedali, že sa s ním nebudú hrať a dostal facky. Na otázku, prečo s tým vyšiel až na súde odpovedal, že mal strach a stále sa bojí, pretože sa mu veľmi vyhrážali. Počas pojednávania označil aj policajta, ktorý ho mal biť, spolu s ďalším kolegom. Ten to však odmietol. Ako spomenul, Zsolt mal síce zranenie na čele, k nemu však došlo ešte v záhrade, kde bol zadržaný. Ostatní policajti takisto vylúčili, že by muža niekto bil.

Vo veci majú vypovedať ešte ďalší svedkovia. Prokurátor navrhol vypočutie ďalšieho policajta, obžalovaný trval na tom, aby na súd prišli aj poškodení, ktorí sa doteraz nedostavili. Pojednávanie tak bude pokračovať ešte tento mesiac.

Zsolta, ktorý je občanom Maďarska, no dlhšiu dobu sa zdržiaval na Slovensku, zadržali policajti vlani v októbri. Chytili ho po krátkom prenasledovaní na Sedliackej ulici v Rimavskej Sobote.  Kvôli častým krádežiam zasadal v Rimavskej Sobote aj krízový štáb, policajné hliadky boli posilnené o prezidiálne útvary. Mnoho prípadov malo spoločného menovateľa -  páchateľ rozbil okno kameňom a vošiel do domu, zmizli najmä šperky a peniaze.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články

Zsolt tvrdí, že domy nevykrádal. K priznaniu ho vraj policajti nútili

Sériového zlodeja Zsolta čaká súd. Jeho komplic si už odpykáva trest
Zsolt, ktorý vlani vykrádal domy, je už obvinený v 23 prípadoch. Môže ich byť ešte viac
Sériovému zlodejovi pomáhal vykrádať domy aj príbuzný
Zlodeja obvineného z vykrádania rodinných domov vzali do väzby
Pri rodinných domoch sa opäť preskakovali ploty, policajti preverovali ďalšie oznámenie
R. SOBOTA: Z vykrádania domov obvinili muža z Maďarska, vyčíňal tu už aj v minulosti
Policajti v noci pri zásahu chytili podozrivú osobu. Majú zlodeja?
Po neznámom zlodejovi, ktorý vykráda rodinné domy, pátrajú už aj prezidiálne útvary
Kvôli vlámačkám zasadne krízový štáb. Polícia zverejnila popis podozrivého, o pomoc žiada aj obyvateľov
Vykradli ďalšie domy, zlodeji si odniesli šperky aj nábytok
Neznámy zlodej opäť úradoval, v noci si z domu odniesol peňaženku a šperky
Po krádežiach v rodinných domoch v R. Sobote zlodeji vyčínajú aj v okolí Fiľakova
Z domu ukradol finančnú hotovosť takmer 1900 eur
Na domoch rozbíjajú okná, potom ich vykradnú. Zlodeji vyčíňali niekoľkokrát
R. SOBOTA: Z domu ukradol šperky, peniaze aj alkohol, spôsobil 10-tisícovú škodu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross