No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Súťaží krásy v regióne pribúda, medzi finalistkami Miss Slovensko je aj Lučenčanka

perex-missSúťaží o korunku krásy za posledné obdobie v regióne pribúda. Zatiaľ čo v uplynulých rokoch tieto súťaže stratili záujem zo strany dievčat, za posledné tri mesiace sa v okrese Rimavská Sobota konalo niekoľko Miss. Do súťaže sa zapojili stredné školy v rámci kraja a tak sa víťazky stredoškolských kôl stretli v Dome kultúry v Rimavskej Sobote na okresnom a neskôr to vyvrcholilo krajským kolom.

Súťažiam krásy pre tento rok nie je ešte koniec. Už najbližšie sa dievčatá môžu zúčastniť kastingu Miss Hnúšťa. Ako ďalej Rimava.sk informovala riaditeľka Mestského kultúrneho strediska (MsKS) v Hnúšti Diana Vojenčiaková, výber dvanástich finalistiek je naplánovaný na piatok, 26. februára o 16:00 hod. v priestoroch miestneho „Kulturáku“. Podľa jej slov sa o titul Miss Hnúšťa môžu uchádzať aj dievčatá zo širšieho okolia, ako Rimavská Sobota či Revúca, od 15 do 25 rokov s výškou od 162 centimetrov.

„Chceme po dvanástich rokoch znovu oživiť túto súťaž. Myslím, že záujem u dievčat bude a preto do budúcnosti plánujeme spraviť z tejto súťaže aj postupovú,“ priblížila riaditeľka a dodala, že do hodnotiacej poroty zasadnú okrem zástupcov mesta aj známy moderátor z TV JOJ Ján Bakala, rodáčka z Hnúšte a fotomodelka Lucia Slezáková Slováková či bývalý majster Československa v kulturistike a člen reprezentácie vtedajšej ČSFR Dušan Ďubek.

Miss-ku budú rovnako hľadať aj vo Fiľakove. Tento rok bude mať táto súťaž prívlastok jubilejná, keďže táto tradícia hľadania toho najkrajšieho dievčaťa v meste má už dvadsať rokov. Podmienkou je, aby súťažiaca mala od 16 do 25 rokov. Na tento jubilejný ročník sa podľa organizátorov môžu výnimočne prihlásiť aj dievčatá, ktoré už niekedy súťažili a vyhrali jednu z cien súťaže.

Hoci vyššie spomínané súťaže sú „len“ na mestskej, okresnej či krajskej úrovni, región Gemer-Malohontu sa môže aktuálne pochváliť aj jedným želiezkom v ohni, ktorým je mladá študentka Gymnázia B.S. Timravy v Lučenci Kristína Činčúrová. Kristína postúpila medzi dvanásť finalistiek Miss Slovensko 2016. Víťazka okrem zaujímavých cien získa aj postup na Miss World 2016.

Hľadanie krásnych dievčat má v regióne svoju tradíciu. Výnimkou nie je ani Rimavská Sobota. História súťaží však skončila v roku 2003, kedy mesto usporiadalo Miss Gemer – Malohont, kde do poroty zasadla vtedy ešte úradujúca víťazka, Rimavskosoboťanka Mária Svoreňová. Hľadanie najkrajšieho dievčaťa regiónu po novom vystriedali súťaže krásy stredných škôl, ktoré vzišli a záštitu nad nimi prevzal Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja.

Pozrite si fotogalériu z krajského kola súťaže Miss stredných škôl 2016

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross