No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Telocvičňu na Šibeničnom vrchu sa mestu zatiaľ nepodarilo predať

7. septembra 2011 |  | |

Rimavskosobotskej samospráve sa zatiaľ nepodarilo odpredať nefunkčnú Telocvičňu T-18 na Šibeničnom vrchu. Pre Rimava.sk to potvrdila Katarína Eliášová z majetkového oddelenia na mestskom úrade. Do obchodnej verejnej súťaže sa počas siedmich týždňov nikto neprihlásil, poslanci preto budú rozhodovať o ďalšom nakladaní s objektom. Stretnúť by sa mali v stredu, 14. septembra popoludní. Na nový termín ho primátor presunul po tom, ako na včerajšie rokovanie o 9.00 hod. prišli len štyria poslanci z devätnástich.

Telocvičňu spolu s priľahlými pozemkami mesto ponúkalo za 110 tisíc eur, podmienkou bolo zachovanie využitia na športové účely. Ako sa uvádza v materiáli na rokovanie poslancov,  Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Rimavskej Sobote považuje objekt za neschopný prevádzky. Podľa stanoviska RÚVZ je potrebné opraviť rozpadávajúce sa vonkajšie steny, zrekonštruovať umyvárne aj šatne, zmeniť spôsob vykurovania a vyradiť aj starý zdevastovaný nábytok.

Objekt mala od roku 2001 vo výpožičke spoločnosť FGH Slovakia, od roku 2007 ŠK Tempus. O  bezodplatnej výpožičke rozhodli mestskí poslanci s tým, že samospráva bude ročne prispievať na prevádzkové náklady sumou 350 tis. korún. Podmienkou bolo, aby nájomník umožnil prístup do objektu všetkým klubom v meste.

Podľa Úradu bezpečnosti práce aj podľa hasičov však telocvičňa dlhšiu dobu nevyhovovala, preto mesto z bezpečnostných dôvodov výpožičku ukončilo. Samospráva do potrebnej opravy budovy neinvestovala, rovnako ani nájomca.  Ako sa vtedy pre Rimava.sk vyjadril predseda klubu Július Vrábeľ, "nikto by  neinvestoval do cudzieho majetku, navyše s trojmesačnou výpovednou dobou.”

Telocvičňa bola postavená v 80-tych rokoch minulého storočia, do majetku mesta ju zaradili v roku 1990 v účtovnej hodnote viac ako 122 tisíc eur. Jej zostatková hodnota   k 20. júlu 2011 bola asi 75 tisíc eur.

Poslanecký zbor by mal budúci týždeň rozhodnúť, čo s telocvičňou. Mestská rada odporúča naďalej realizovať odpredaj formou  obchodnej verejnej súťaže,  so znížením kúpnej ceny na 90  tisíc eur.

Pred poslancov ide aj návrh na poskytnutie objektu pre Občianske združenie Oxymoron, ktoré získalo 3 500 eur z nadácií na zriadenie krytého skateparku. Ako pre Rimava.sk uviedla projektová manažérka združenia Regina Špitálová, o využití objektu hovorili s primátorom. "Budova je ale zdevastovaná, vyžaduje si  množstvo finančne náročných opráv, aby bola pravádzkyschopná a aby sme dostali potrebné povolenia, preto je pre nás, bohužiaľ, tento objekt nevyhovujúci," povedala Špitálová a dodala, že verí v spoluprácu so samosprávou pri hľadaní vhodných priestorov pre mladých ľudí.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross