No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipy na víkend: Čaká nás Klenfest, detská párty na ranči, Nôty Gemera-Malohontu či stretnutie cyklonadšencov

GEMER/NOVOHRAD – Kultúrne a športové podujatia nás čakajú aj v strede septembra. Predĺžený víkend ešte môžete využiť na podujatia, ktoré sa uskutočnia medzi poslednými v tomto roku. Počasie by nám ešte niekoľko dní malo priať, tak si pozrite naše tipy na víkend.

Ak ešte nemáte plány, dávame vám do pozornosti niekoľko podujatí na dnes (15. septembra) a aj cez najbližší víkend (16. a 17. septembra).


Chcete, aby sa o vašom podujatí dozvedelo čo najviac ľudí? Pridajte ho do nášho kalendára podujatí.


Klenfest v Klenovci

Počas piatkového sviatočného dňa (15. septembra) si obec pripravila kultúrny program od 16:00 na miestnom futbalovom ihrisku. Na pódiu sa predvedie hudobná skupina the Mytus, ktorá je zmesou britpopu, Rnroll- u, inšpirovaná hudbou 60-tych rokov so slovenskými textami a jej spevák a gitarista Samuel Ištók sa zároveň aj vráti do svojho rodiska.


Článok pokračuje pod reklamou


Nôty Gemera a Malohontu – Folklórny večer

V priestoroch Domu osvety v Rimavskej Sobote sa už túto sobotu (16. septembra) uskutoční folklórne podujatie, ktoré bude menované všetkým milovníkom ľudovej kultúry.

Od 16:00 hod. bude prezentovaná zberateľská činnosť Ľudovíta Vansu a budete sa môcť naučiť ľudové piesne z jeho zbierky. V rámci večerného programu v spolupráci s FS Lykovec a FS Vepor, priblížia spomienky na muzikanta, speváka, zberateľa ľudových piesní stredného Gemera Jána Jasenku.

Po skončení programu vás bude čakať tanečná zábava a tvorivá tanečná dielňa z Klenovca. V rámci súťažnej prehliadky Nôty Gemera-Malohontu, postupovej súťaže Vidiečanova Habovka, sa predstavia sólisti speváci, sólista inštrumentalista a spevácke skupiny nášho regiónu.


Detská párty na Trpaslíkovom ranči

Nemáte program pre svoje deti na najbližšiu sobotu, 16. septembra? Radi by ste s nimi strávili deň plný zábavy na čerstvom vzduchu? Máme pre vás vynikajúci tip.

V priestoroch Trpaslíkovho ranča na vás bude čakať už tretí ročník Detskej párty so začiatkom o 11-tej hodine. Na deti bude čakať okrem jazdy na koni aj mnoho ďalších zábavných aktivít.


Zažite Lučenec na bicykli

Európsky týždeň mobility sa v Lučenci začne už v nedeľu 17. septembra. 6. ročník podujatia Lučenec na bicykli, sa uskutoční v spolupráci so samosprávou a organizuje ho OZ Mesto na bicykli. Akcia je určená pre všetkých rekreačných cyklistov, ktorí zdolajú ulice a možno aj ešte nepoznané zákutia mesta. Na pláne majú napríklad aj návštevu niekoľkých miestnych firiem.

„Tak ako po iné roky aj teraz je pripravená nenáročná trať v dĺžke približne 15 kilometrov, ktorú zvládnu malí i veľkí cyklisti. Účastníci sa môžu opäť tešiť na zaujímavé miesta zastávok, ktoré si budú značiť do hracej mapy. Pripravený je zaujímavý program, tombola, grilovačka, svoju činnosť predvedú psovodi z Policajného zboru SR a zaujímavosti sa dozviete na židovskom cintoríne. Príďte celé rodiny, malí i veľkí a doprajte si krásnu rozlúčku s letom v športovom duchu, na ktorú tak skoro nezabudnete,“ pozýva OZ Mesto na bicykli.


Dožinkové slávnosti

Dožinkové slávnosti pod taktovkou strany Aliancia-Szövetség, sa na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote uskutočnia už v piatok (15. septembra) od 16:00 hod. Hudobný program Dožinkových slávností otvorí predkoncert Gömör Gypsy Band.


Kino Orbis R. Sobota

Navštíviť môžete aj rimavskosobotské Kino Orbis, ktoré má v ponuke pestrú paletu najnovších filmových snímok, ktoré si môžete pozrieť v slovenskom i maďarskom dabingu, alebo s titulkami.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross