No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Tipy na víkend: Začína sa jarmok, čakajú nás oslavy obce, folklórny festival aj otvorenie cyklotrasy

GEMER/NOVOHRAD – Kultúrne a športové podujatia nás v našich regiónoch čakajú aj v predposledný septembrový víkend. Ak ešte nemáte plány, dávame vám do pozornosti niekoľko podujatí na dnes (22. septembra) a aj cez najbližší víkend (23. a 24. septembra).


Chcete, aby sa o vašom podujatí dozvedelo čo najviac ľudí? Pridajte ho do nášho kalendára podujatí.


Oslavy 700. výročia založenia obce Dražice

V obci Dražice vás v sobotu (23. septembra) čakajú oslavy 700. výročia založenia obce. Začínať sa budú už pred obedom a končiť vystúpením skupiny Rovarock. Obyvatelia obce majú vstupné na podujatie zdarma. Najmenších potešia aj sprievodné podujatia a atrakcie.

Článok pokračuje pod reklamou


Gemersko-malohontský jarmok

Okrem rôznych jarmočníckych dobrôt a tovaru si mesto na dnes a zajtra (22. a 23. septebra) pripravilo bohatý program pre malých i veľkých. Súčasťou tohtoročného jarmoku bude aj výstava ovocia, zeleniny, okrasných rastlín a produktov vo foyeri mestského kultúrneho strediska.


Pod Sobotskou bránou

Mestské kultúrne stredisko už po šiestykrát pripravilo pre všetkých milovníkov tradičnej ľudovej kultúry jednodňový folklórny festival POD SOBOTSKOU BRÁNOU. Nádvorie Čierneho orla tak v sobotu 23. septembra ožije miestnym folklórom.

Hosťom tohtoročného podujatia bude úspešný mládežnícky folklórny súbor MLADOSŤ z Banskej Bystrice, ktorý prinesie do Rimavskej Soboty celovečerný program MIESTO NA ZEMI – OBRAZY Z DOLNEJ ZEME.

Tento ročník je výnimočný svojim programom, kde okrem tradičného pásma miestnych folklórnych skupín, trhu remeselníkov či tvorivých dielní, vystúpi v samostatnom pásme ĽH POKOŠOVCI z Horehronia. A úplnou novinkou je módna prehliadka FOLKLÓRNE PARÁDNICE. 


Vinobranie vo Veľkom Krtíši

Život v meste rozprúdi 22. septembra Vinobranie, ktoré pred kultúrnym domom na Námestí A. H. Škultétyho začne o 16:00 hod. Na hlavnom pódiu sa predstavia žiaci zo Základnej umeleckej školy vo V. Krtíši, Duo Jamaha, slovenská hudobná skupina S hudbou vesmírnou či populárny Hex.

Súčasťou Vinobrania bude aj sprievodný program, ako napríklad veľkokrtíška vínna cesta, výstava a ochutnávka vín alebo aj Arakovo, ktoré ponúka jedinečnú možnosť byť v priamom kontakte s najrôznejšími druhmi papagájov a iných exotických vtákov.


Európsky týždeň mobility/Nočný beh mestom Lučenec

V piatok 22. septembra na 3. ročníku Nočného behu mestom Lučenec vyštartujú bežci o 19.15 hod. spred synagógy naprieč ulicami mesta. „Nočný beh je výnimočný už len tým, že štart a cieľ sú priamo pred synagógou a trať, ktorá je v dĺžke 4,5 kilometra vedie priamo osvetleným centrom mesta. Pre pretekárov sú prichystané rôzne svetelné a pyroefekty ako aj skupina MIKO band. Tento beh sa stal obľúbeným, dôkazom je, že sa ho zúčastňuje cez 250 až 350 pretekárov zo Slovenska a Maďarska,“ uviedol riaditeľ pretekov Marian Duzbaba.


Otvorenie cyklotrasy Poltár – Hrnčiarska Ves

Výstavba prvej etapy cyklotrasy v úseku medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou je ukončená. V čase slávnostného otvorenia, ktoré sa uskutoční už tento piatok (22. septembra), už bude platné aj kolaudačné rozhodnutie a tento úsek tak môže naplno slúžiť verejnosti.

Rimava.sk o tom informovala Lenka Štepáneková, hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja. "Verejnosť pozývame na slávnostné otvorenie, ktoré sa uskutoční 22. septembra od 14:00 do 16:00 v lokalite Maštinec (pri budove bývalej železničnej stanice) za účasti predsedu BBSK Ondreja Luntera a ďalších pozvaných hostí,“ uviedla hovorkyňa s tým, že pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross