No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: Elektrinu majú len cez deň, riadne dodávky chcú obnoviť v utorok

21. mája 2014 |  | |

TisovecObyvatelia Tisovca, ktorí po štvrtkovej veternej smršti ostali bez elektriny, majú dodávky energie čiastočne zabezpečené prostredníctvom prenosných elektrocentrál. Pre Rimava.sk to potvrdil primátor mesta Peter Mináč. Ako však uviedol, dodávateľ im oznámil, že porucha by mala byť odstránená až budúci utorok, hoci spoločnosť Stredoslovenská energetika pôvodne predpokladala ukončenie prác do konca tohto týždňa. Ako primátor spomenul, dnes popoludní sa konalo stretnutie s občanmi, ktorí sú z celej situácie už zúfalí. Elektrinu nemajú v časti Rimava a Slávča. „Dúfam, že termín už bude dodržaný,“ podotkol Mináč.

„V súčasnosti prebiehajú prípravné práce pre stavbu vrtuľníkom, zaisťuje sa potrebný materiál, oceľové stožiare, prebiehajú výkopové práce. Zajtra by mala byť realizovaná stavba podperného bodu vrtuľníkom a v sobotu by mal byť osadený stožiar,“ uviedla pre Rimava.sk hovorkyňa  spoločnosti Stredoslovenská energetika Jana Bolibruchová a potvrdila, že práce by mali ukončiť v utorok. „V lokalite Tisovec evidujeme k dnešnému dňu 183 odberateľov, ktorí sú bez elektrickej energie,“ informovala hovorkyňa.

Spomenula tiež, že po vzájomnej komunikácii s primátorom mesta je zabezpečené dočasné zásobovanie elektrickou energiou formou agregátu, zatiaľ sú v meste tri, no pribudne ďalší.  Ako Mináč uviedol, vďaka elektrocentrálam majú občania elektrinu aspoň cez deň. „Problémom v lokalite je však aj pitná voda, keďže bez elektriny tu nefunguje čerpacia stanica,“ uviedol primátor, podľa ktorého po dohode s vodárňami zásobujú ľudí prostredníctvom cisterny. Elektrocentrálu má zabezpečenú aj tamojšia strojárska firma, podľa Mináča by mal jeden náhradný zdroj pribudnúť aj v piatok, pre ďalšiu firmu, ktorej sa výpadok dotkol.

Elektrina vypadla vo štvrtok po silnej víchrici. Hovorkyňa spoločnosti Stredoslovenská energetika začiatkom týždňa uviedla, že vietor spôsobil kalamitnú situáciu. V lokalite Tisovec  podľa jej slov ide o rozsiahle plochy, v rozmeroch niekoľko kilometrov, na ktorých sú popadané stromy, polámané vedenia s pretrhnutými vodičmi. "Z týchto miest je nevyhnutné odstrániť popadané stromy, doslova sa prepíliť k nášmu zariadeniu a postaviť nové vedenie," informovala vtedy hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross