No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TISOVEC: Mesto hospodárilo s prebytkom, vedenie dostane odmeny

Mesto Tisovec v minulom roku hospodárilo s rozpočtom 2,4 mil. eur, pričom prebytok dosiahol výšku viac ako 44 tis. eur. Odsúhlasili ho poslanci mestského zastupiteľstva na svojom poslednom rokovaní, kedy sa zároveň zhodli aj na udelení odmien vedeniu mesta za minulý rok. Primátorovi, bývalému viceprimátorovi a hlavnej kontrolórke odobrili odmeny približne jedného násobku platov. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil viceprimátor Tisovca Jaroslav Lacko.

Ako pre Rimava.sk uviedla prednostka mestského úradu v Tisovci Zuzana Kederová, u primátora Petra Mináča to v hrubom prepočte predstavuje 2 154 eur, bývalého viceprimátora Mária Keletiho 1 854 eur a u hlavnej kontrolórky Kataríny Meškovej, ktorá pracuje na 30 percentný úväzok, sumu takmer 390 eur.

Kríza sa v Tisovci v minulom roku podpísala na znížení podielových daní vo výške 200 tis. eur.
Ako Lacko ďalej uvádza, mesto v minulom roku šetrilo na výdavkoch, na investičné akcie ako výstavba bazénu a asfaltovanie ulíc si musel zobrať úver. Podľa Lacka však dlh mesta napriek tomu v porovnaní z rokom 2009 klesol o takmer 6 tis. eur. Ku koncu roka bol vo výške viac ako 610 tis. eur.

Za rok 2010 boli v Hnúšti udelené odmeny: primátorovi Michalovi Bagačkovi poslanci minulý rok odsúhlasili jeden funkčný plat, rovnako aj viceprimátorovi Martinovi Pliešovskému. Ako pre Rimava.sk uviedla prednostka mestského úradu Oľga Maciaková, tohotoročný rozpočet s odmenami nepočíta.
V okresnom meste Rimavská Sobota poslanci odmeny za rok 2010 vedeniu mesta neodsúhlasili. Minimálnu odmenu za prvý polrok dostal hlavný kontrolór Ján Valuš.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross