No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Topiaci sa sneh zaplavil ulice aj niektoré domy, zasahovali hasiči

6. februára 2017 |  | | | |

dhz-ozdanyBohatá snehová nádielka a následný odmäk počas uplynulého týždňa spôsobila zaplavenie viacerých ulíc v meste a okolitých obciach Rimavskosobotského okresu. Topiaci sa sneh, ľadové kryhy a voda v menších obecných potokoch zatopila včera najmä viaceré dvory a aj niekoľko domov. Na pomoc boli privolaní ako dobrovoľní aj profesionálni hasiči. Tí odčerpávali vodu, ktorá vytápala obec Gemerské Michalovce z miestneho potoka. „Hasiči z Tornale prišli ku nám na poludnie a boli tu až do polnoci,“ povedal pre Rimava.sk starosta Levente Hubay, podľa ktorého odčerpávali vodu z potoka aby nevytekala viac na ulice a do domov. „Sme obec medzi dvomi kopcami, potok bol zamrznutý a keď sa začal rýchlo topiť sneh, všetko nám vytekalo na cestu,“ priblížil starosta Gemerských Michaloviec a dodal, že voda aj vďaka pomoci obyvateľov a najmä hasičov ohrozovala len jeden dom. „Teraz čistíme potok a rozbíjame ľad. Dúfam, že nezačne snežiť alebo pršať, to by bol problém,“ uzavrel Hubay.

Okrem profesionálnych hasičov boli v pohotovosti aj dobrovoľní hasiči, ktorí napríklad v obci Ožďany odčerpávali vodu z ulíc a čistili kanalizačné vpuste. V pondelok dopoludnia hasičov privolali k odčerpávaniu vody aj do obce Podrečany v okrese Lučenec.
V obci Sútor príslušníkov HaZZ privolali dvakrát k čerpaniu vody z bytovky. Podľa informácií Martina Babica z Okresného riaditeľstva hasičského a záchranného zboru Rimavská Sobota, vytápanie spôsobila tiež voda z miestneho potoka, ktorá nevedela odtiecť kvôli ľadovým kryhám pod mostom. Na pomoc však prišli aj pracovníci z povodia Slanej s technikou. V druhom prípade pivnice vytopila voda tečúca z poľa. „Bolo tam asi meter vody,“ priblížil Babic, podľa ktorého použili na odčerpanie dve čerpadlá. Ako Babic dodal, kvôli situácii a výstrahám v regióne monitorovali aj rizikové úseky a toky, ktoré v minulosti spôsobovali problémy v oblastiach ako Cakov, Barca či Rimavská Seč. Situácia bola však na väčších tokoch pokojná, podľa hasičov problémy boli skôr na menších neprečistených potôčikoch.

Okrem profesionálnych hasičov boli v pohotovosti aj dobrovoľní hasiči, ktorí napríklad v obci Ožďany odčerpávali vodu z ulíc a čistili kanalizačné vpuste. V pondelok dopoludnia hasičov privolali k odčerpávaniu vody aj do obce Podrečany v okrese Lučenec.

Topiaci sa sneh narobil škody aj v okresnom meste, kde na Zimnom štadióne spôsobil zatekanie strechy. Z technických príčin bol zatvorený až do odvolania. Zápas, ktorý sa mal odohrať v sobotu, 4. februára, odohrali hokejisti HKM Rimavská Sobota v Detve.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross