No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: V meste vynovia kino, Zoltánka nie je prioritou

8. apríla 2016 |  | | |

tornala-msksV Tornali sa po niekoľkých rokoch verejnosť dočká novej digitálnej techniky, nová premietacia technológia by mala slúžiť koncom tohto mesiaca. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol prednosta mestského úradu Ladislav Nagy, po zrealizovaní verejného obstarávania má dodávateľ poskytnúť novú techniku. „Podarilo sa nám vysúťažiť dosť dobrú cenu, približne 4 tisíc eur,“ priblížil Nagy, podľa ktorého tornaľské kino malo dosť dobrú návštevnosť, z približne 180 kín na Slovensku bolo na 80. mieste. „Predbehli sme aj väčšie mestá čo sa týka záujmu občanov o túto službu,“ poznamenal prednosta. Kinoklub má podľa neho v meste dlhú tradíciu, založený bol v dvadsiatych rokoch minulého storočia. Obyvatelia boli podľa neho zvyknutí využívať aj prírodný amfiteáter na Zoltánke, kde tiež pozerali filmy. Po zastaraní technológie však s premietaním prestali a odstránené boli aj lavičky. „V súčasnosti sa snažíme areál aspoň udržiavať v poriadku, mesto však má teraz iné priority,“ doplnil Nagy, podľa ktorého Zoltánku majú až v dlhodobejšom pláne zlukratívniť pre verejnosť. Prednosta zároveň pripomenul, že v súčasnosti v meste a mestských častiach realizujú výmenu verejného osvetlenia z eurofondov, začali s výstavbou multifunkčného ihriska, kamerovým systémom a v priemyselnom parku vybavujú aj projektovú dokumentáciu s novými investormi Čaro slovenských byliniek.

Prechod na digitálne technológie premietania bol nevyhnutnou podmienkou existencie všetkých kín na Slovensku. Nedigitalizované kiná mohli 35-milimetrové filmy premietať maximálne do leta 2012 a bez digitalizácie hrozil ich zánik.

Rimavskosobotské kino spustili ešte v roku 2012. Samospráva do digitalizácie investovala 60 tisíc eur, ďalších 35 tisíc získalo mesto od Audiovizuálneho fondu.

Lučenecká samospráva investovala do špičkovej technológie na premietanie digitálnej 2D a 3D projekcie s digitálnym zvukom vyše 135 tisíc eur, 38 tisíc poskytol audiovizuálny fond.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
TORNAĽA: Kamerovým systémom monitorujú centrum aj sídliská
V Tornali zavedú kamerový systém, pomôžu im v tom podnikatelia
TORNAĽA: Poslanci sa kvôli prokuratúre stretli mimoriadne, hlasovali po novom
Tornaľa odkúpila skládku odpadu, prenajala ju novému vývozcovi smetí
V Tornali hlasovali po novom, prijali rozpočet aj investorov, ktorí by mali zamestnať cez 150 ľudí


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross