No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TORNAĽA: V zrekonštruovanej kuchyni začali so skúšobnou prevádzkou

Mestský úrad TornaľaVo vynovenej kuchyni Základnej školy F. Kazinczyho v Tornali začali minulý týždeň so skúšobnou prevádzkou, pre približne 900 stravníkov budú variť od zajtra, od začiatku nového mesiaca október. Ako ďalej Rimava.sk informovala primátorka mesta Anna Szögedi, minulý týždeň preskúšavali zariadenia a všetko ide podľa harmonogramu. Rekonštrukcia a nákup zariadenia jedálne si podľa primátorky vyžiadala približne 130 tis. eur, časť budú hradiť z rozpočtu škôl a časť z bonusov, ktoré získavajú od jedného dodávateľa stravy, spoločnosti Metro.

S rekonštrukciou sa začalo koncom júla, po tom, ako v minulosti na nevyhovujúci stav poukázala hygiena. Samospráva však na komplexnú opravu financie nemala a preto medzitým hľadala dodávateľa, ktorý by bol schopný ich zásobovať všetkými surovinami a popritom by im poskytol najvyšší bonus. Ako primátorka pripomenula, ide o pilotný projekt kvalitatívnej premeny školského stravovania, kde financie získané z bonusov od dodávateľa sú účelovo viazané len na obnovu kuchyne. Podľa primátorky sa im ročne do technológie má vrátiť viac ako 20 tis. eur, moderné zariadenie v kuchyni by tak malo byť splatené približne do štyroch rokov.

Počet kuchárok sa v kuchyni s modernejším a efektívnejším zariadením meniť podľa primátorky nebude, ostáva ich šesť. "Podľa odborníka, ktorý veci namontoval, by mali stačiť," povedala Szögedi a dodala, že očakávajú úsporu aj na elektrine. Ako primátorka doplnila, výsledná cena rekonštrukcie sa zo 120 na 130 tis. navýšila nákupom robota a doplnkového zariadenia. Po modernizácii väčšej kuchyne by mala nasledovať aj renovácia ZŠ P. J. Šafárika, ktorá má približne 450 stravníkov.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
TORNAĽA: Potraviny do jedální poskytne jeden dodávateľ, z ušetrených financií obnovia zariadenie
TORNAĽA: V meste budú mimoriadne rokovať o školských jedálňach aj výstavbe sociálnych bytov
TORNAĽA: Školské kuchyne nevyhovujú, samospráva bude hľadať dodávateľa stravy

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross