No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úprava cesty za Tisovcom má byť najzložitejšou akciou v okrese

9. marca 2010 |  | 

Úsek preklasifikovanej cesty prvej triedy Zbojská sedlo – Tisovec (I/72), Čertová dolina je najzložitejšia akcia, ktorú Slovenská správa ciest (SSC) pripravuje v rimavskosobotskom okrese. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa SSC Iveta Fedorová.  „V druhej polovici roka má byť dodaná dokumentácia pre stavebné povolenie a v budúcom roku budeme pokračovať v projektovej príprave – dokumentáciou pre ponuku a dokumentáciou pre realizáciu stavby,“ uviedla pre Rimava.sk Fedorová. Ako dodala, súčasný stav cesty I. triedy v riešenom úseku je v nevyhovujúcom smerovom aj šírkovom usporiadaní, ktoré je prekážkou plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky. „Rekonštrukciu bude tvoriť v prevažnej miere jestvujúce cestné teleso a v niektorých úsekoch sa bude cesta rozširovať. Dĺžka úpravy je približne štyri kilometre,“ ozrejmila.

Podľa hovorkyne SSC, medzi ďalšie pripravované akcie tohto roka je vybudovanie odvodnenia  cesty  v časti mesta Tisovec - Píla. „V tomto roku by mala byť na stavbu dodaná dokumentácia pre stavebné povolenie,“ hovorí Fedorová. Ako dodáva, naďalej prebieha projektová príprava stavieb úsekov Tisovec mesto-Tisovec Čertova dolina a Hnúšťa križovatka (II/526). „V tomto roku na projektovú prípravu týchto stavieb máme zatiaľ naplánovaných 436 tis. eur zo štátneho rozpočtu,“ doplnila.

V Bátke bude nový koberec, v Čerenčanoch sa pripravuje oprava mosta

Ako Fedorová uviedla, dokumentácia pre stavebné povolenie na rekonštrukciu približne dvojkilometrového nehodového úseku Ružová dolina (I/50) je už vypracovaná. Z bežných výdavkov v tomto roku podľa Fedorovej SSC plánuje okrem bežnej údržby na cestách I. triedy aj projektovú prípravu opravy mosta v Čerenčanoch a pokládku nového koberca v dĺžke cca 1 km na ceste (I/50) v obci Bátka. „Realizácia pokládky by mala prebehnúť do polovice tohto roka,“ zdôrazňuje hovorkyňa.

Úsek cesty od Rimavskej Soboty po Tisovec (II/531) v dĺžke 34,4 km a úsek cesty Tisovec – Brezno (II/530) v dĺžke 29,7 bol preklasifikovaný na cestu I/72 od 15. septembra 2008. Do opráv a údržby novozaradenej štátnej komunikácie medzi Rimavskou Sobotou a Breznom sa do konca roka 2008 preinvestovalo približne 765 tis. eur.

Súvisiace články
Úsek tragických dopravných nehôd pri Ružovej osade sa bude rekonštruovať
Od Rimavskej Soboty do Brezna už po ceste I. triedy

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross